Jak se snadno a rychle přestěhovat do zahraničí?

Dnešní doba přeje cestování, a to i v rámci různých pracovních příležitostí. Pokud však dostanete nabídku dlouhodobého charakteru, pravděpodobně budete muset řešit stěhování celé domácnosti. Jak můžete své vybavení do nového bydliště za mořem dostat?

Když se řekne stěhování, jímá mnohé lidi doslova hrůza. Představa zdlouhavého balení, převážení a opětovného vybalování věcí je pro někoho tak hrozná, že se raději svých snů na lepší bydlení vzdají. A co teprve v případě, když se jedná o přesun do zahraničí? Pravdou je, že pokud se dobře připravíte, proběhne vše poměrně jednoduše.

Čím méně, tím lépe

I pro stěhování za moře platí zlaté pravidlo – čím méně věcí, tím lépe. Protřiďte svůj majetek a věci, na kterých přímo nelpíte, zkuste prodat či darovat. Spoustu potřebného vybavení pořídíte na místě tak levně, že by se vám převoz ani nevyplatil. Navíc si díky internetu můžete vyhledat informace o cenách, abyste si vše mohli propočítat s předstihem.

Alternativou drahé letecké přepravy je lodní

Ať už vám po třídění zbude méně nebo více věcí, nabízí se zpravidla dvě základní možnosti, jak je dostat do nového bydliště. První je letecká přeprava. Ta je ovšem velice nákladná, a tak se jeví přijatelnějším řešením lodní. Můžete si pronajmout část lodního kontejneru, případně i celý jeho prostor. Svůj majetek tak přestěhujete dohromady a najednou. Nezapomeňte na to, že celý proces je nutné projednat na celním úřadě, s konkrétními kroky si můžete nechat poradit od firmy, kterou eventuelně oslovíte, aby vaše mezinárodní stěhování za moře realizovala.

Doma nezapomeňte ukončit smlouvy a odhlásit pojištění

Ještě než odjedete do světa, pamatujte na to, že zde nesmíte nechat závazky, které by vám později zbytečně zkomplikovaly život. Určitě se proto postarejte o odhlášení zdravotního a sociálního pojištění a ukončete všechny smlouvy, které by za vaší nepřítomnosti dále běžely, a z důvodů neplacení by vám u nich nabíhalo nemalé penále.