Hodí se vestavěné skříně do kuchyně?

shutterstock.com

shutterstock.com

Hitem nového tisíciletí v oblasti nábytku jsou jednoznačně takzvané vestavěné skříně. Nacházejí uplatnění ve stále větším počtu domácností, ať už se jedná o novostavby nebo rekonstruované byty a rodinné domy. Dokáží využít váš prostor na maximum. Lze je využít i v kuchyni?

Vestavěné skříně se přitom využívají především v ložnicích, případně na chodbách. Díky úspornému řešení, které přinášejí, se však bezesporu hodí i do jiných částí domácností.

Problém u malé kuchyně

Kuchyně je přeci jen specifickou místností. Není zde tolik možností libovolně rozložit nábytek. Zejména menší byty v panelových domech trpí nedostatkem místa. Často zbývá kromě kuchyňské linky a potřebného kuchyňského vybavení místo jen na malý stolek, který ani nelze využít jako plnohodnotný jídelní stůl.

V tomto případě se opravdu těžko hledá prostor na umístění doplňkového nábytku. Pakliže už se přeci jen rozhodnete dát do malé kuchyně skříň, která bude sloužit kupříkladu k úschově trvanlivějších potravin nebo stolování, je potřeba pečlivě uvážit její rozměry.

Pokud to prostor alespoň trochu umožňuje, není na škodu zauvažovat nad tím, zda by v kuchyni nešla zabudovat právě vestavěná skříň. Ta je totiž mnohem úspornější, nezabírá tolik místa jako klasické skříně, zároveň ani nenaruší celkový prostor kuchyně.

Vestavěné skříně v prostorné kuchyni

Kdo z vás má to štěstí, že disponuje velkou kuchyní, ten samozřejmě takovéto starosti nemusí řešit. V tomto případě je jistě užitečné do kuchyně umístit vestavěné skříně. Ideální je, pokud se rozhodnete provést kompletní zařízení kuchyně naráz a nechat si vytvořit prostor kuchyně na míru. Pak bude veškerý nábytek z ergonomického hlediska přesně umístěn a nebude vám při pohybu a pobytu v kuchyni zbytečně překážet.

Závěrem lze tedy říci, že vestavěné skříně lze do kuchyně zcela jistě použít, stejně jako do mnoha dalších místností v domácnosti. Sami se o tom ostatně můžete přesvědčit, fotogalerie kuchyní vám jistě dodá náležitou inspiraci.

1 comment for “Hodí se vestavěné skříně do kuchyně?

  1. marie
    23.4.2014 at 11:20

    My je v naší nové kuchyňce máme. Bydlíme v paneláku, takže jsem je fakt ocenila. I když je fakt, že jsme museli zaplatit o dost více a byly potřeba i složitější stavební úpravy…

Comments are closed.