Flanelové povlečení nemusíte žehlit

zdroj: grasi.cz

zdroj: grasi.cz

Flanelové povlečení je charakteristické perfektními izolačními vlastnostmi, a tak je velmi oblíbené zejména v zimním období. K výrobě se používá směs vlny a syntetické tkaniny, nebo bavlny. Vlna zajišťuje teplo a bavlna dodává povlečení měkkost. V dnešním článku se podíváme, proč je flanelové povlečení tak populární.

Nohy v teple, hlava v chladu

Aby byl spánek kvalitní, doporučuje se mít nohy v teple a hlavu v chladu. O chladnou hlavu se musíte postarat sami, ale nohy v teple vám zajistí flanelové povlečení. V současné době je na trhu k dostání celá řada flanelového povlečení, která se liší hlavně kvalitou. Kvalitu poznáte hlavně podle gramáže, která by měla být kolem 125g/m2. Pokud je gramáž nižší, pak je povlečení méně kvalitní.

Díky velkému objemu vzduchu mezi tkaninami je flanelové povlečení objemné. Vzduch mezi vlákny tak působí jako izolace v chladném období. Nemusíte se tedy bát, že by vám byla v noci zima, když za okny zrovna padá sníh, nebo prší. Flanelové povlečení skvěle absorbuje vlhkost, a tak se hodí i pro lidi, kteří se v noci hodně potí.

Povlečení z flanelu se vyrábí s rozličným designem, zdroj: grasi.cz

Povlečení z flanelu se vyrábí s rozličným designem, zdroj: grasi.cz

Snadná údržba

Na dotek je flanel jemný jako bavlna. Hutně tkaná látka by neměla mít velké tiskové kazy, což platí však i u ostatních materiálů, které se používají pro výrobu povlečení. Flanelové povlečení nemusíte také žehlit, stačí ho oprat na doporučenou teplotu, nechat uschnout a poskládat do skříně, nebo přímo do něj obléct lůžkoviny.

Víte jak často byste měli prát ložní povlečení?
Odpověď se dozvíte v následujícím článku

A co v létě?

Spousta lidí, která preferuje luxusní pocit flanelu, bude hledat vhodné povlečení pro letní období, které flanel nahradí. Ideální je čistá egyptská bavlna, která je primární náhradou za flanel. Tato bavlna nabízí měkkost a jemnost. Má podobné vlastnosti jako flanel, ale s tím rozdílem, že v létě tak intenzivně nezahřívá jako flanel. Levnější alternativou může být i krepové povlečení. To se rovněž vyrábí především z bavlny.

1 comment for “Flanelové povlečení nemusíte žehlit

  1. marcela
    14.2.2013 at 13:09

    Na flanel hlavne v zime nedam dopustit! Ahoj marcela

Comments are closed.