5 tipů, jak prakticky zařídit koupelnu

zdroj: lebon.cz

zdroj: lebon.cz

Koupelna je místnost, kterou využívá celá rodina každý den. Na její zařízení jsou proto kladeny vysoké nároky. Aby koupelna sloužila dobře svému účelu, je nutné nad jejím vybavením přemýšlet a vše uspořádat funkčně a prakticky. Přinášíme vám 5 tipů jak na to.

1. Správné zvolené vybavení je základ

Koupelna musí být v první řadě funkční a musí odpovídat vašim potřebám. První krok k tomu, abyste se v koupelně cítili skvěle je vybrat správné vybavení. Nejdříve si tedy rozmyslete, jestli chcete mít v koupelně vanu či sprchu nebo oboje, rozmyslete si i počet umyvadel, zapřemýšlejte o tom, jestli například využijete bidet nebo jestli chcete mít v koupelně záchod. Zkušenost mnoha rodin velí, že spojování je lepší se vyhnout, pokud byt obývá celá rodina.

Nabídka různých druhů koupelnového nábytku a rozličného vybavení je dnes velmi bohatá, takže se i do malé koupelny s trochou snahy může pohodlně vejít vše, co potřebujete.

2. Zvolte optimální rozmístění

Pokud máte vybavení, je nutné ho v koupelně efektivně uspořádat. Vše musí mít své správné místo. Nic nesmí vadit v pohybu. Okolo vany musí být například dostatek místa na bezpečné vylézání (to samé platí i u sprchy). Dostatek místa musí být i před umyvadlem, pokud je vás v rodině více, je nutné, aby koupelna poskytovala dostatek prostoru i pro více osob najednou.

Využití policového systému, zdroj: shutterstock.com

Využití policového systému, zdroj: shutterstock.com

3. Dostatek úložného prostoru je nutnost

V dalším kroku je nutné vhodně vybrat koupelnový nábytek. Máte mnoho možností. Skříňky můžete umístit buď na zem nebo je můžete připevnit na zeď. Zde si dejte pozor na vhodnou výšku koupelnového nábytku. Skříňky musí být také dobře dostupné. Můžete si pořídit například skříňky s výklopnými nebo zasouvacími dvířky. Skříňky upevněné na zdi šetří místo.

4. Využijte každý centimetr

V koupelně by mělo být využito co nejvíce místa. Pokud používáte mnoho kosmetických přípravků, rozhodně by se neměly nikde povalovat. Pokud to uspořádání koupelny dovoluje, instalujte zde i police, na které můžete umístit vše, co budete potřebovat. Vhodné je mít více polic než jednu velkou, která nevypadá dobře.

5. Design je důležitý

Doplňky, vybavení i nábytek vybírejte tak, aby vše ladilo. Používejte například jednu barevnou škálu nebo naopak kontrastní barvy. Nic neuspěchejte. Pokud si například nevíte rady, inspirujte se v tématických časopisech, kde najdete spoustu zajímavé inspirace.

5 comments for “5 tipů, jak prakticky zařídit koupelnu

 1. barča
  25.2.2013 at 10:09

  Právě přemýšlíme jak zvětšit koupelnu,a by se tam vešla vše co potřebujeme a není to lehký úkol, dobrý tip jsou ještě posuvné dveře, ty ušetří také místo

 2. petrm
  1.3.2013 at 12:32

  My jsme spojili koupelnu a zachod a jeste jakoby zrusili kousek predsine, ktery nebyl potreba. Tim jsme dosahli dostatku prostoru i na rohovou vanu, ale je fakt ze to ma i urcite nevyhody…. no kazdy jak uzna

 3. jkx
  8.3.2013 at 10:36

  Zachod bych tedy rozhodne spolecny s koupelnou nechtel je to neprakticke pro rodinu!!

 4. Jana
  15.3.2013 at 23:03

  Tak vzdy je to o kompromisu, v malem byte se tezko vymysli zazraky….

 5. lena
  19.6.2014 at 21:08

  presne tak, souhlasim, ze se proste musite prizpusobit prostoru. my predelavame stary barak a zachod je v uzavrene mistnosti ale v koupelne. ja to za uplne idelani reseni nepovazuju,ale proste nejsou prostredky delat to jinak..

Comments are closed.