Žaluzie jsou dostupné v mnoha provedeních

dopos.cz

dopos.cz

Nabízí se vám neuvěřitelné spektrum žaluzií, které si můžete objednat a nainstalovat na svá okna. Ale který typ žaluzie zvolit? Nepředbíhejme. Nejdříve se dočtete: Proč zvolit žaluzii, abyste skutečně věděli, že vaše volba je správná. A následně se dozvíte jaký typ, je pro vás nejvhodnějším.

Kam nemůže záclona, dejte žaluzii

Žaluzie jsou vhodné do každého bytu nebo domu a to zejména díky příjemnému vzhledu, snadnému ovládání a velice jednoduché údržbě. Na rozdíl od záclon a závěsů jsou lehkým doplňkem vašeho bytu. Nechytají na sebe spoustu prachu, jako jeho „předchůdkyně“ záclony a mohou se regulovat, co se do propustnosti světla týče. Toto u záclon nebo závěsů moc dobře nejde. Navíc mají vynikající stínící a termoregulační efekt. Drží v místnosti teplo, což je v zimních obdobích k nezaplacení.

Dále jejich velkou výhodou je využití do střešních oken, tj. i tam, kam záclonu, mimo jiné kvůli zákonu gravitace, dát nelze. Do střešních prostorů se jednoznačně mohou aplikovat pouze horizontální žaluzie, ale ostatní části bytu poskytují v použití žaluzií značnou variabilitu.

Co s velkými okny nebo s prosklenou terasou?

Na velké plochy se jednoznačně nejvíce hodí vertikální žaluzie. Světlo může být takto snadno regulováno srze jednoduché dálkové ovládání za pomocí naklápění žaluzií. Jsou nabízeny v široké paletě barev a různých barevných kombinací.  Díky své velikosti dokreslují interiér a dodávají mu naprosto jiný rozměr a místnost působí velice vkusně a příjemně.

Aplikace na velké plochy je skutečně praktická, a to díky vzhledu, údržbě žaluzií a zejména regulaci světla. Na velkých prostorech jsou závěsy nepraktické, jelikož chytají spoustu prachu, špatně se udržují a velice špatně se reguluje průchod světla do místnosti. Jednou je ho v místnosti moc, podruhé zase málo. Tento problém je s vertikálními žaluziemi řešitelný velice snadno.

zdroj: dopos.cz

Vertikální žaluzie, zdroj: dopos.cz

Zákazníkům nabízí široké spektrum barev a jejich kombinací, a tak mohou ladně doplnit interiér. Z látek jsou na výběr s plně zatemňovacím efektem nebo látky propustné, které i při plném zastínění propouští nepatrně světla do místnosti.

Žaluzie jsou investicí na delší dobu než záclony. Nejen, že nevyjdou z módy, ale nezničí se, protože díky snadnému ovládání, nainstalovaným konzolím, podél jejichž konstrukce se pohybují, není zničení ani možné.  Dlouhověkost žaluzií, perfektní vzhled, příjemný interiér, snadné ovládání a údržba, termoregulační efekt, to jsou důvody proč do nich investovat.

zdroj: dopos.cz

Plisé žaluzie, zdroj: dopos.cz

Jaké žaluzie se hodí do dětského pokoje nebo do kuchyně?

Do menších místností se jednoznačně hodí horizontální typ žaluzií anebo plisé. Díky nízké ceně je tento typ žaluzií oblíben a hojně využíván.  Prostřednictvím snadného ovládání je možné velice plynule regulovat světlo v interiéru. Můžete nastavit směr světla a jeho intenzitu, což dává žaluziím velkou výhodu na rozdíl od rolet anebo od závěsů.

Žaluzie, a to ať vertikální nebo horizontální, jsou vhodnou investicí do vašeho bytu, kterou s přibývajícími roky budete oceňovat a doceňovat. Neváhejte se obrátit na odborníka, který vám o žaluziích řekne více na dopos.cz