Vyřešte příjem televize jednou provždy!

Trápí vás špatný televizní signál či nedostatek programů? Mysleli jste si, že digitální vysílání vše vyřeší?

Digitální vysílání opravdu přineslo více televizních kanálů a v mnohých lokalitách zlepšilo příjem. Nicméně pokud chcete více – například vysílání v HD kvalitě (pokud máte HD satelitní přijímače), stovky televizních programů, musíte se poohlédnout jinde. Řešením je koupit satelitní komplety. Velkou výhodou je to, že se jedná o jednorázovou investici, takže nemusíte platit žádné měsíční poplatky za příjem signálu. Nicméně pokud se rozhodnete, že vám základní televizní nabídka nestačí, můžete si zaplatit předplatné (klidně na měsíc nebo rovnou na celý rok).

Na satelitu je nabídka téměř neomezená

K dispozici pak máte množství programů dle vybraného balíčku a dekódovací karty. Asi nejčastěji se u nás setkáte s kartou Skylink. V jejich programové nabídce si vybere opravdu každý. Samozřejmostí je, že programy, které jsou běžně šířeny zdarma jsou pro příjem přes satelit rovněž bez poplatku. Navíc můžete sledovat zdarma i programy ve vysoké kvalitě HD – Nova HD a ČT HD.

Satelitní technika je cenově dostupná – nejlevnější sady koupíte již kolem 3 000Kč

Zvládnu montáž satelitu svépomocí?

Docela častá otázka mnoha lidí je, zda si lze satelit nainstalovat i svépomocí. Na tuto otázku je ale těžká odpověď, protože každý je jinak zručný a satelit se musí opravdu přesně zaměřit – při uchycení rozhodují i milimetry. Proto obecně doporučujeme, aby jste si případně provedli sami montáž rozvodů (ke každé televizi zpravidla vede vlastní koaxiální kabel) a uchycení satelitu.

Samotný satelit je pak lepší nechat si zaměřit od odborníka, který má k dispozici přenosné měřiče signálu. Mít co nejlepší signál je důležité obzvlášť pokud je venku škaredě, protože počasí samozřejmě příjem ovlivňuje a způsobuje ztráty. Nicméně pokud vám satelit nastaví odborník, tak se těmto problémům vyhnete až na výjimky (velmi husté sněžení či déšť).