Vinotéky – ideální místo pro uskladnění vína

Stále více lidí si domů pořizuje vinotéky kvůli jasným výhodám, který tento spotřebič nabízí. Jaké to jsou?

Vinotéka je určena především pro lidi, kteří mají rádi dobré víno. Kvalitu vína totiž výrazně ovlivňuje způsob jeho skladování. Každý vinař má proto sklep s konstantní teplotou, vlhkostí a samozřejmě přítmým. Bohužel většina z nás asi kvůli vínu skladování vína pořizovat vinný sklep nebude. Alternativou jsou domácí vinotéky různých velikostí a značek př. Baumatic, které poskytují ideální podmínky pro domácí skladování vína.

Vinotéka zajistí stabilní teplotu

Jedním z nejdůležitějších parametrů při skladování vína je teplota. V běžných lednicích je teplota příliš nízká, a proto se nehodí pro dlouhodobé uchování vína, ale maximálně vychlazení láhve donešené z obchodu. Moderní vinotéky vám umožní nastavit teplotu v rozsahu 7°C-18°C . Každé víno má totiž doporučenou jinou teplotu skladování. Pokud tedy budete chtít skladovat opravdu exkluzivní kousky, s jednou vinotékou si nevystačíte.

Světlo víno degraduje

Stejně jako teplota je při skladování důležité pro víno přítmí či tma. Ptáte se jak to jde dohromady s vinotékami, které jsou prosklené? Při jejich návrhu byl totiž zvolen kompromis. Na víno uvnitř přes prosklené dveře vidíte a můžete si snadno vybrat požadovanou láhev. Nicméně tyto prosklené dveře jsou vyrobeny ze speciálního kouřového skla, které zabraňuje přístupu UV záření.

Vinotéky nejsou drahé

Myslíte si, že vinotéky jsou drahý luxus? Opravdu to není pravda. Nejlevnější koupíte již za necelé 3000Kč a vleze se do ní 18 lahví (vinotéky Baumatic). S tím souvisí také náklady na provoz, které jsou nižší oproti chladničce, protože se udržuje vyšší teplota. Teď již vám tedy nic nebrání vybrat vinotéku – jen je potřeba rozhodnout se na kolik lahví bude 18, 40 nebo rovnou 92?