V parnu pomůže mobilní klimatizace

V těchto dnech zasáhla Českou republiku extrémní vedra. Pokud hledáte rychlou úlevu od vysokých teplot ve vašem bytě, poohlédněte se po mobilní klimatizaci. Více v dnešním článku.

Mnoho výzkumů potvrdilo, že extrémní teploty mají vliv na naši výkonnost, psychiku, ale i zdraví. Však to každý z nás pocítil v posledních dnech, kdy na Českou republiku udeřilo pravé letní počasí. Naši zemi to jako obvykle rozdělilo na polovinu – spousta z nás vyrazila k vodě a počasí si pochvaluje, ale někteří (zejména pracující) na vysoké teploty nadávají. Jaké je řešení?

Mobilní klimatizace je dostupná pro každého

Klimatizace již dnes není žádný luxus a stále více rodin si ji pořizuje do bytu či rodinného domu. To umožnilo především postupné snižování cen v posledních letech. Přenosná klimatizace stačí zapojit do zásuvky a nastavit vaši zvolenou teplotu. Pak již stačí počkat než mobilní klimatizace pokoj vychladí. Tato doba záleží v závislosti na výkonu klimatizační jednotky.

Velkou výhodou je jak již z názvu vyplývá přenositelnost. Samozřejmě má ale i nevýhody. Tou je hluk, který vydává klimatizační jednotka, když je v chodu. Pokud chcete tišší klimatizaci, podívejte se na nástěnné klimatizace, která má klimatizační jednotku umístěnou venku.

Pozor na vyšší účty za elektřinu

Běžné klimatizace jsou napájeny elektrickou energií, a tak je potřeba myslet i na vyšší účty za elektřinu. Konkrétní spotřeba se liší dle výkonu – běžné mobilní klimatizace mají výkon v rozmezí 3 – 6 kW. Náklady na hodinu provozu se tak budou pohybovat zhruba v rozmezí 5-20Kč.

Pokud máte vyšší nároky zvolte raději nástěnné klimatizace

Ačkoliv by se mohlo zdát, že mobilní klimatizace je ideální řešení i tak se nehodí pro všechny. Pokud plánujete mít klimatizaci celoročně v provozu (některé klimatizace umí i topit) či požadujete vyšší výkon, je vhodné zvolit nástěnnou klimatizaci. Tato klimatizace se skládá ze dvou částí – venkovní a vnitřní část. U tohoto typu je nutná odborná montáž. Oproti mobilním klimatizacím je výhodou tišší provoz.

Plánujete si letos koupit klimatizaci? Podělte se s námi v komentářích o vaše zkušenosti.