Vybíráme vhodnou obývací stěnu

Za poslední desetiletí prošly obývací stěny obrovskou proměnou. Dříve se zejména díky malým bytům hrálo hlavně na využitelnost prostoru a velký úložný prostor. Typická obývací stěna byla zpravidla velký kus nábytku, která byla ode zdi ke zdi. Dnes se preferuje opak a to vzdušnost.

Obývací stěna by neměla sloužit jako obrovský úložný prostor

To je první věc, kterou při výběru obývací stěny je potřeba si uvědomit. Obývací stěna by měla především hezky vypadat a být středem obývacího pokoje. Dominovat by měla velká televize a kolem ní by měl být prostor na uložení CD či DVD. Dále je vhodné mít v obývací stěně místo pro bar. Obývací pokoje jsou místa, kam si zvete přátele. Proto by měl být bar nablízku.

Využijte chytře stěny obývacího pokoje

Pro optimální využití prostoru a zachování vzdušnosti je vhodné využít vaši stěnu k zavěšení skříněk či televize. Dnes již prakticky v každé domácnosti je plochá televize, která lze velmi snadno a rychle pomocí speciálního držáku uchytit na stěnu. Zavěsit lze ale i různé dekorace – obrázky, suché květiny či výrobky vašich dětí. Hlavní výhodou zavěšení je využití prostoru při zachování dostatku volného místa, takže obývací stěny nepůsobí jako jeden nevzhledný monolit. Pro snazší úklid můžete rovněž zvolit spodní díl na nožkách či kolečkách.

Netradiční tvary či materiály působí nadčasově

Chcete aby vaše obývací stěna působila nadčasově a odlišovala se? Využijte netradiční materiály a jejich kombinace. Dobrého výsledku dosáhnete kombinací dřeva ve dvou barvách – například když jsou dvířka na střídačku v bílé a hnědé barvě. Taková obývací stěna lze pak perfektně kombinovat s různými doplňky.

Tip: Využijte výraznější tapetu, která lze nalepit za televizi a dodáte tak vaší stěně šmrnc