Sezóna teras právě začíná

Posezení na terase mají mnozí z nás nutně spojené s rodinným domem nebo restaurací. Ovšem nová terasa může být ozdobou i vaší chalupy nebo klidně i garáže, protože využití pro ni najdete prakticky kdykoliv během roku. Jen si to představte, jak se pohodlně usadíte naproti grilu, kde se vám už dělá dobré maso a popíjíte chlazený nápoj. Takhle přesně si totiž většina Čechů představuje dokonalé léto!

Vlastníma rukama? Bez problému

Víte o tom, že dřevěná terasa se dá postavit i bez nákladné pomoci firmy? S kvalitním vybavením a komponenty to zvládne hravě každý nadšený kutil, který má doma základní vybavení. Bez čeho se ale neobejdete, jsou terasová prkna. Tady přichází hned několik řešení v úvahu a je tedy pouze na vás, zda sáhnete po originálním dřevě, odolném plastu nebo tradiční dlažbě. Velké oblibě se těší WPC prkna, jež slibují dlouholetou životnost, nenáročnou údržbu a především stále atraktivní vzhled. Navíc se nemusíte obávat, že byste si do bosých chodidel zapíchli třísku nebo se nějaký kousek podlahy po čase odlomil. Kdo chce ale zůstat u čistě přírodní varianty a pro svůj projekt zvolil dřevěná terasová prkna, musí počítat s jejich pravidelnou údržbou a výdaji za kvalitní nátěry. Přeci jen je třeba počítat s tím, že dřevo je přírodní, pracuje a mění se podle povětrnostních vlivů.

Výstavbu terasy zahajte správným výběrem polohy a stanovením rozměrů. Na internetu pak nakoupíte vše potřebné pro rychlou a bezpečnou stavbu. Kromě samotných prken a hranolů vám službu udělají rektifikační terče, granulátové podložky a v případě ne zcela rovného podloží i terasové distanční podložky.

Nechte se inspirovat

Specialista na terasy vám nabízí veškeré vybavení včetně praktického magazínu se zajímavými tipy a inspiracemi, jak stavět chytře. Navíc si můžete spočítat spotřebu materiálu na stavbu a mít tak jasnou představu o nákladovosti vaší nové terasy. Pořídíte zde i výhodně speciální terasové oleje, díky nimž bude vaše stavba vypadat stále perfektně a navíc výrazně prodlouží svou životnost.