Nová podlaha pro váš domov

Kvalitní podlahová krytina je zárukou spokojeného bydlení. A nemusíte na ni myslet pouze při stavbě nového domu, velmi důležitý je vhodný výběr také při rekonstrukci či renovaci stávajících podlahových ploch. Specialisti na podlahy Brno vám nabízí široký sortiment všech materiálových druhů pro vaši podlahu – pro milovníky přírody i vyznavače praktického stylu bydlení. Každý materiál má svá specifická pozitiva a je tedy pouze na vás, po jaké variantě sáhnete.

podlahy

Podlahové studio Brno

Mezi oblíbenými se stále drží vinylové podlahy. Jedná se o odolný a stálobarevný materiál, který seženete v mnoha dekorech. K dostání jsou tyto podlahy v jednobarevném provedení, imitaci dřeva, dlažby i betonu. Nespornou výhodou je měkkost a příjemný pocit na dotyk bosou nohou. Moderní vinylové podlahy jsou řešeny několika základními principy pokládky. První variantou je lepený vinyl dodávaný v pásech, jako tomu bývá například u plovoucí podlahy. V tomto případě je důležitá, to ale platí i u jiných typů podlah, rovnost podlahy. Pod lepený vinyl se dává nivelační stěrka, zatímco u řešení click se podlaha podlepuje anhydritem pro perfektní rovnost. Poslední možností, jak vhodně položit vinyl, je multilayer. Vkusné podlahy z vinylu pořídíte v různých cenových kategoriích a stejně tak s různými vlastnostmi. Zpravidla jde o voděodolnost a možnost kombinovat tuto podlahu s podlahovým topením.

Dřevo – kus přírody u vás doma

Náročnější na údržbu pak bývají dřevěné podlahy. Ty mohou být voskované či olejované a nabízí nový nádech celému interiéru. Levnější variantu představují laminátové podlahy, jež se těší velké oblibě díky pestrému výběru dekorů. Nelze zapomenou též na PVC podlahy o různých tloušťkách a mnoha barevných designech. Před samotným výběrem si ujasněte své požadavky, cenový rozpočet a samozřejmě také vlastnosti, jež musí nová podlaha splňovat.