Jak se zorientovat ve výrobcích osvětlení?

Výrobců osvětlení je celá řada. Velká část jich samozřejmě pochází z Číny a stejně jako kdekoli jinde, existují nízkonákladové i prémiové značky. Mezi nejznámější výrobce patří tradičně Philips, tedy nizozemská firma, která se kromě osvětlení zabývá také výrobou elektroniky a elektrotechniky. Během poslední doby se výrobci svítidel hodně orientují na takzvané chytré žárovky.

Philips Hue

Chytré osvětlení je současným trendem

Dnes musí výrobci osvětlení investovat významné finanční prostředky do inovací. Klasické LED žárovky sice jdou stále na odbyt, ale trendem je jednoznačně chytré osvětlení domácnosti. Průkopníkem v této oblasti je právě Philips se svými Hue žárovkami. Snadno je můžete ovládat na dálku. Pohrát si můžete s chromatičností nebo třeba se stmíváním. Existují ale i další výrobci osvětlení, které byste měli znát. 

Italská designová svítidla Ideal Lux

Značka má tradici už od roku 1969, kdy postupně začala vznikat v Itálii pod vedením obchodníka s lustry. Původně se firma jmenovala Linea Esse, ale v roce 1974 se z ní stal Ideal Lux a začala vyvážet do zahraničí. Dnes se jedná o jednoho z předních výrobců a prodejců kvalitního a moderního osvětlení s širokou nabídkou. Vyrábí nejen světla do interiéru, ale také venkovní svítidla. Svítidla Ideal Lux jsou charakteristické svým italským designem, který předvádí na mnoha veletrzích osvětlení.

Ecolite: dovozce a distributor s tradicí

Ecolite je obchodní název společnosti Ecoplanet, která byla založena v České republice v roce 2005. Zkušenosti má však firma mnohem větší, protože plynule navazuje na firmu LUCERNA, která má tradici už od roku 1994. Ecolite není výrobce v pravém slova smyslu, jedná se o dovozce a distributora svítidel. Zaměřuje se na širokou škálu osvětlení s LED technologií. Dodává také do velkoobchodů, jako je například Baumax, OBI nebo třeba Makro. 

LED osvětlení

Český dovozce Greenlux od roku 2010

Možná jste ani netušili, že společnost Greenlux je poctivým českým dovozcem LED osvětlení s tradicí. Dovozce Greenlux se zaměřuje především na bodové osvětlení a vestavná svítidla. Není to však podmínkou a celková šíře jeho sortimentu je mnohem větší. Filozofií společnosti Greenlux je uvádět na trh inovativní LED osvětlení a pružně reagovat na nové trendy. Kromě České republiky prodává Greenlux také na Slovensku, Maďarsku a v Polsku.

Jakou značku nakonec vybrat?

Není možné vám doporučit jednu značku, ať už je to Ideal Lux, Ecolite nebo třeba Greenlux. Kvalitou jsou tito výrobci srovnatelní, podobně jako třeba Philips. Dnes už v LED osvětlení u velkých firem hraje roli především design a inovace. Právě to odlišuje přední značky. Zaměřte se tak především na to, aby se vám osvětlení dobře hodilo do interiéru (případně třeba do exteriéru). Kvalita je u předních značek naprosto srovnatelná. Kromě toho dbejte také na chytrá svítidla a možnost propojení celého ekosystému svítidel, abyste mohli vše pohodlně ovládat z jednoho místa.