Jak vybrat rozkládací křeslo?

Rozkládací křeslo

Variabilní nábytek nikdy nevyjde z módy, na tom se shodují prakticky všichni bytoví designéři. Svého času se mu mnozí vysmívali, že jde o přežitek z doby minulé, ale opak je pravdou. Rozkládací křeslo se neustále vrací a dokazuje, že má v moderním interiéru pevné místo. 

Rozkládací křeslo – povinnost 

Rozkládací pohovka je k vidění častěji, nabízí mnohem víc prostoru a často na ni lidé dokonce spí, není-li v bytě místnost, kde by mohli složit hlavu a mít soukromí. I rozkládací křeslo ale představuje způsob, jak vyřešit situaci s nedostatkem prostoru a ubytovat nečekané hosty. 

Na první pohled vypadá jako klasické křeslo, ničím nevybočuje. Díky pár jednoduchým grifům se ale poměrně rychle umí proměnit v jednoduché lůžko vhodné na přenocování nebo pouhé lenošení. Nebude-li tedy v interiéru překážet nebo rušit svým designem, není důvod dobrovolně se ho vzdát. 

Praktické a designové

Spousta lidí si myslí, že se tyto dvě vlastnosti automaticky vylučují. Není tomu tak, jen je třeba hledat to pravé. Dnes už neplatí, že musíte při výběru dělat kompromisy. V konkurenci zbylého nábytku by nevypadalo dobře, když byste rozkládací křeslo volili předně pro jeho praktičnost a upozadili moderní design. 

Na druhou stranu není nutné přesně kopírovat styl pohovky nebo jiného sedacího nábytku. Zaměřte se na minimalismus, jednoduché linie a výrazné barvy. Rozkládací křeslo tak vynikne a zároveň nebude tento základní kousek působit v interiéru solitérně a rušit. 

Velikost “tak akorát” 

Běžné lůžko má šířku devadesát centimetrů. To se o křesle, na kterém se běžně sedí, tvrdit nedá. Chcete-li si tedy zajistit dostatečné pohodlí během spánku, je třeba volit o něco rozměrnější model. Řešením by mohlo být dvojkřeslo. To je ale na druhou stranu pro jednotlivce příliš velké a pro dvojici moc těsné.