Představujeme moderní žehličky pro snadnější žehlení

zdroj: levneelektro.cz

Moderní technologie pronikají i do těch nejvšednějších činností, a tak není divu, že značně v tomto ohledu pokročilo i žehlení. Nabídka trhu s žehličkami je nesmírně široká, stejně jako možnosti jednotlivých přístrojů. Jak se od sebe liší klasické napařovací žehličky a žehličky s parním generátorem?

Kvalitní žehlička urychlí práci, ale také se postará o perfektní výsledek. Vyplatí se investovat do lépe vybaveného typu, díky kterému budete moci bez problémů vyžehlit jakýkoliv materiál, aniž by to bylo namáhavé. Pak se i z neoblíbené činnosti stane něco, na co se třeba i budete těšit.

Napařovací, nebo s parním generátorem?

Mezi nejprodávanější typ patří napařovací žehlička, která se prodává v různých podobách již desítky let. V poslední době se do popředí zájmů dostávají žehličky s parním generátorem, které představují zhmotnění snů a moderním žehlení.

Oproti prvně jmenovaným totiž umožňují narovnání textilie jedním tahem, nevyžadují dolévání vody a nepouští na oblečení kapky vody. Často se tyto žehličky označují jako systémové nebo jako žehlící centra. Jak vyplývá z popisu, ušetří čas a zajistí mnohem vyšší komfort žehlení. Je ovšem nutné počítat s tím, že oproti napařovacímu typu jsou dražší kvůli složitější konstrukci. Nicméně i tak cena postupně klesá a lze je pořídit již za od 1500Kč.

Napařovací žehlička ROWENTA zdroj: levneelektro.cz

Základem kvalitní žehličky je nepřilnavá plocha

Ať už vsadíte na jeden či druhý výše zmiňovaný druh žehličky, vždy si všímejte žehlící plochy. Ta musí být odolná a s dlouhou životností. V praxi to znamená, že je mnohem výhodnější investovat do materiálu, kterému nebude vadit ani přejetí po zipu či knoflíku a samozřejmě se nebude přichytávat k textílii.

K nejlepším nepřilnavým povrchům se nejčastěji mluví o keramice nebo safíru. Běžně se však setkáte s hliníkem, nerezem a teflonem. Pokud to jde, hliníku se vyhněte obloukem, velice snadno se poškrábe. Nejoblíbenější je pak právě nerez nebo teflon.

Při výběru žehličky neberte v potaz jen cenu. S kvalitní žehličkou, do které investujete, vám totiž práce půjde mnohem rychleji od ruky, a tak ušetříte spoustu času a nervů.