Vybíráme konferenční stolek

zdroj: zlutahala.cz

Hezký konferenční stolek je jednou z dominant obývacího pokoje. Aby však v místnosti vypadal dobře a navíc byl praktický, je nutné jeho výběr neodbýt. Podle čeho se orientovat? To napoví následující řádky.

Možná si myslíte, že to nic není. Přijdete do obchodu a koupíte takový, co vám padne do oka. Jenže pak ho postavíte k sedací soupravě a zjistíte, že je moc nízký, nebo naopak vysoký a že celkově vám na něm něco vadí. A proto pamatujte na doporučení, že konferenční stolek je nejlepší vybírat po důkladném zhodnocení prostoru, kde bude umístěn.

Měřte, zapisujte, klidně si obývací pokoj vyfoťte do mobilního telefonu. Čím více pomůcek při nákupu využijete, tím snáze se vám bude stolek vybírat.

Jaký materiál zvolit?

Na trhu je k dostání pestrá škála konferenčních stolků, v prvé řadě se liší materiálem, z něhož jsou vyrobeny. Dále pak samozřejmě velikostí a tvarem, o tom ale až dále. Vůbec nejoblíbenější jsou samozřejmě stolky dřevěné, případně z dřevotřískových materiálů (protože jsou oproti masivu výrazně levnější).

Dejte si pozor na to, aby typ dřeva odpovídal typu, který je využit na ostatním nábytku v místnosti. Výjimky jsou možné, ale většinou to nedopadne dobře, pokud to tak záměrně nenaplánuje bytový architekt.

Sklo a konferenční stolek se perfektně doplňují

Chcete-li vnést do prostoru trochu elegance a provzdušnit ho, nabízí se kombinace s vrchní skleněnou deskou. Tu je ovšem třeba často čistit, je na ní vidět každý otisk. Zejména pokud máte malé děti, může to být významný důvod proti.

K dostání jsou i luxusní celoskleněné varianty konferenčních stolků, ty se však nehodí všude a jsou dražší.

Skleněný atypický stolek do moderních interiérů, zdroj: zlutahala.cz

Stolky do moderních interiérů

Sklo bývá ještě kombinováno s kovem, opět je třeba pamatovat na nastolený styl v prostoru. Do obýváku, který je vyveden v rustikálním stylu, určitě nezapadne vysoce moderní sklo s nerezem a naopak do trendy zařízeného obydlí nepořizujte bytelný konferenční stolek ze dřeva hodící se spíše na chalupu.

Trendem poslední doby jsou pak plastové stolky, které lze pořídit v nápaditých barevných provedeních. Výrazný nábytek je oblíbený především u mladší generace.

Vsadit na klasický tvar, nebo dát přednost atypickému řešení?

Až si ujasníte, z jakého materiálu stolek chcete, bude potřeba promyslet jeho tvar. Nejběžnější jsou oválné a hranaté, přičemž opět platí, že zvolené linie by měly korespondovat s ostatním vybavením místnosti.

Mimo to se však nabízí otázka atypických stolků, které tak veškerou pozornost strhávají na sebe. Je ale pravdou, že často je jejich nejvýraznější vlastností právě estetická hodnota a z praktického hlediska neposkytují až takový komfort.

Konferenční stolek kombinace, zdroj: zlutahala.cz

Konferenční stolek vybírejte mimo jiného i podle toho, kolik lidí ho pravidelně naráz využívá. Je zbytečné ubírat volný prostor velkým nábytkem, když u něj sedáváte dva. Pro větší rodinu zas nemá smysl vybírat minimalistické kousky, na které se vejdou maximálně dva šálky s kávou.

Pokud zohledníte vše, o čem jste si mohli přečíst v tomto článku, pak se jistě při svém výběru nezmýlíte.