Originální vaření? Vraťte se ke smaltu!

smaltované mísy

Smaltované nádobí bylo dříve běžnou výbavou českých kuchyní, postupně ale smalt začaly vytlačovat modernější materiály slibující rychlejší a komfortnější vaření. Je tomu ovšem opravdu tak? Víte, proč patří plechové hrníčky s různými motivy k nestárnoucí klasice? V čem je smalt vděčný a čím překvapí? Originální smaltované nádobí se vyznačuje dlouhou životností. Tradiční úprava nechává vyniknout kvalitní materiály vhodné na různé povrchy od klasických plynových hořáků až po indukční ohřev. Výborná je samozřejmě i samotná údržba, smalt se hodí do myčky i k ručnímu mytí.

Retro i nadčasové kousky do kuchyně

Retro nádobí slaví opět úspěch. Vybavení domácnosti, které jste dříve obdivovali u babiček nebo s nimi jako děti sami vařili, je nyní dostupné v moderním pojetí. Ať už se rozhodnete pro praktické nádobí se vzory, kytičkami nebo tradičním motivem hus, vše pořídíte pohodlně online. Nestárnoucí klasika – plecháčky v mnoha barvách a provedeních – s hravými motivy je určená pro dětské zákazníky. Velké oblibě se těší smaltované mísy, džbány či naběračky a konvice. Kdo hledá opravdový unikát za rozumné peníze, může se inspirovat firmou Belis, která se řadí mezi známé prodejce smaltovaného nádobí a přináší praktické rozdělení do kategorií na svých webových stránkách. Tady najdete i kompletní sortiment nádobí Sfinx, mezi kterým nechybí například džezva, naběračky, cedníky a doplňkový kuchyňský textil pro dokonalé dotvoření atmosféry v kuchyni.

Nápady na dárky nejen pro babičku

Ať už máte kuchyň laděnou do venkovského či Provence stylu, oceníte funkční doplňky sloužící nejen k praktickému použití, ale též jako vkusné dekorace. Jednu takovou představuje hmoždíř na koření. Objemné lavory zase poslouží k vícero účelům a stejně tak smaltované pekáče se budou na nedělním stole s upečeným masem doslova vyjímat. Smaltované nádobí je nestárnoucí klasika, která potěší i jako dárek. Zkuste si vybrat nějaký oblíbený kousek z dětství a obdarovat maminku či babičce připomenout, že vám už dlouho neudělala domácí buchty či palačinky na originální pánvi.