Zařizování kuchyně dle aktuálních trendů má svůj smysl

kuchyněJaro je ideálním časem pro rekonstrukci domácnosti. A mnozí z vás se jistě chystají na renovaci prostoru kuchyně, která je důležitým místem, protože zde trávíte leckdy celé hodiny denně. Abyste mohli v klidu a pohodlí připravovat veškerá oblíbená jídla, je vhodné si ji upravit dle nynějších trendů.

Výběr linky

V první řadě je při zařizování kuchyně podstatné zvolit vhodný typ kuchyňské linky, která tvoří dominantu celé místnosti. Záleží samozřejmě na prostorových možnostech. V malých bytech je vždy lepší volit klasické podélné, potažmo rohové linky, jež zaberou jen minimum místa. Přesto si zde můžete dovolit určitá vylepšení. Je-li v kuchyni alespoň trochu místa, zkuste přidat malý ostrůvek. Bude sloužit jako dokonalá přípravná zóna, díky čemuž na samotné lince zbude více prostoru pro moderní kuchyňské přístroje. Právě na ty nesmíte zapomínat, množství spotřebičů, které jsou v kuchyni pravidelně využívané, totiž neustále roste. Ať už se jedná třeba o kávovar, či jiné modely.

Vestavěný nábytek na míru

Zajímavé řešení přinášejí vestavěné skříně. Na ně jste možná zvyklí z obývacího pokoje a ložnice, ani v prostoru kuchyně však nemusejí být špatnou volbou. Spolu s vestavěnými spotřebiči totiž zajistí, že interiér bude vypadat kompaktně, jednotlivé kusy nábytku a dalšího vybavení nebudou zbytečně na očích.

Při realizaci kuchyně je praktické spolupracovat s bytovými architekty. Navrhnou vám nábytek na míru tak, aby dobře zapadl do celkového vyznění interiéru. S nábytkem na míru lze navíc uspořit poměrně značné množství místa ve srovnání s klasickým volně stojícím nábytkem.

Fotogalerie vám ulehčí zařizování nové kuchyně

Pro inspiraci se mrkněte na web společnosti JN Interier, kde se nachází pro kuchyně fotogalerie. V ní najdete řadu obrázků, podle nichž si uděláte jasnou představu o tom, jaké jsou nynější trendy v oblasti kuchyní a nábytku v nich.