Originální designové prvky do kuchyně

shutterstock.com

Patříte mezi příznivce designových doplňků bydlení? Pak pro vás máme následující tipy pro doplňky do kuchyně, které jsou nejen velice originální svým provedením, ale co je důležitější, jsou praktické. Můžete tak jimi třeba někoho obdarovat na Vánoce.

Podložka pod horké nádoby

Často odkládáte horké hrnce na pracovní desku? Můžete si ji poškodit. Samozřejmě se nabízí klasické řešení položit si na ni utěrku nebo obyčejné dřevěné prkénko, ale představte si speciální držák na horké nádoby ve tvaru postavy. Taková podložka na horké nádoby Hot man je jako stvořená do moderní kuchyně, kde bude vynikat i když nebude zrovna využívána.

Podložka Hot man, zdroj: obchod-s-darky.cz

Designově je navržena jako jednoduchá mužská postavička, která leží na zádech s rukama nad hlavou a roztaženýma pokrčenýma nohama, na kterých při použití drží horký hrnec. Velice efektní.

Elegantní stojan na víno

Pro vinaře, kterým nikdy nesmí doma chybět lahvinka dobrého vína jsou držáky na lahve naprostou samozřejmostí. Fádní standardní stojany už ale dnes nikoho nenadchnou. Zkuste si ale domů pořídit lasový držák na víno, který působí dojmem, že jste právě láhev chytili do lasa. Přemýšlíte, jak je možné, že láhev drží sama v prostoru?

Lasový stojan na víno, zdroj: obchod-s-darky.cz

Fígl je to jednoduchý. Laso je totiž ve skutečnosti vyztuženo silným drátem, který spolehlivě láhev udrží. Návštěvy budou zmatené a po pochopení tohoto vynikajícího designového kousku i nadšené originálním způsobem servírování. Láhev je ve stojanu uchycena za hrdlo, takže se hodí na všechny tvary lahví. Už zůstává jen poslední otázka, jakou značku vína vyberete to tohoto stojanu?

Podložka pod sklenice Splat Stan

Myslíte si, že s podtácky už nejde nic nového vymyslet? Přesvědčíme vás o opaku! Speciální podložka pod sklenice ve tvaru rozpláclé osoby tu ještě nebyla. Jedná o velmi jednoduchou siluetu postavy vyrobenou z odolného plastu, která je určená pro zapasování horké sklenice nebo hrnku. Ve výsledku pak vše vypadá, jako byste hrnkem rozplácli nebohou figurku. Sklenice ale drží přesně a nepadá. Líbí se vám také?

Podložka pod sklenice, zdroj: obchod-s-darky.cz