Na Vackově vzniká ojedinělý bytový komplex

navackove.cz

navackove.cz

Poptávka po nových moderních bytech v Praze je vysoká. Nové rezidenční projekty nabízí nejen moderní bydlení, ale také se podílejí na změně tváře řady pražských čtvrtí. Velmi výraznou proměnou prošel Žižkov, kde nejprve vyrostl projekt Alfarezidence. A velmi úspěšně na něj navázal také nový komplex bytových domů Na Vackově. Jeho první fáze je již dokončena a započíná se stavba dalších dvou rezidenčních domů.

Bydlení Na Vackově

Nový rezidenční projekt Na Vackově vyrůstá při ulici Olgy Havlové, v klidné částí Žižkova. Celkem zde vznikne 331 bytů v pěti domech. Aktuálně probíhá konečná fáze výstavby prvních tří domů (označených A, B, C) s 202 byty. Do konce tohoto roku budou první tři domy dokončeny a byty budou k předání nejpozději do února 2017. Od poloviny roku 2016 započne další fáze výstavby, ve které budou vybudovány další dva domy D a E se 129 byty. Dokončení druhé fáze je plánováno na konec roku 2017.

Bydlení Na Vackově je jedinečné nejen klidnou lokalitou, ale také architekturou domů. Díky nízkému počtu podlaží (čtyři, nejvýše pět), nevytváří bytové domy dojem masivního sídliště. Naopak promyšlená členitost budov i jejich dispozice navozují pocit příjemného soukromého bydlení. Díky členitosti budov vznikají příhodná místa pro balkony a terasy. Právě takové nové byty v Praze patří v současné době mezi nejoblíbenější. A promyšlené rozmístění budov poskytne také dostatek volného místa v meziblocích, kde vzniknou zelené odpočinkové plochy i předzahrádky přízemních bytů.

Každý z bytů disponuje balkónem, lodžií nebo terasou, přízemní byty předzahrádkou. V nabídce jsou všechny dispozice bytů od 1+kk až po prostorné byty 4+kk. Nabídka odpovídá poptávce, proto nejvyšší zastoupení mají byty 3+kk a 1+ kk. Tyto menší levné byty v Praze koupíte již od 2 milionů. Parkování zajistí podzemní garážová stání, která budou v prodeji nabízena přednostně rezidentům.

Moderní bydlení, zdroj: navackove.cz

Moderní bydlení, zdroj: navackove.cz

Lokalita

Umístění projektu Na Vackově odpovídá snu každého Pražana – bydlet poblíž centra v klidném místě obklopeném zelení. Rezidenční domy se nachází v těsné blízkosti parku Židovské pece. Sem se můžete vydat na procházku, ale také na brusle nebo na projížďku na kole. Samozřejmě zde nechybí ani zázemí pro rodiny s dětmi, které využijí dětské hřiště.

Pokud vyhledáváte změnu, můžete vyrazit i do jiných blízkých parků – Na Balkáně nebo v Malešovicích. Čerstvou zeleň naleznete také v oblasti Na Krejcárku, kam můžete vyrazit pěšky pozorovat labutě na vodní hladině, nebo využijete cyklostezku vedoucí přes Krejcárek až na Hrabovku. Za nákupy potravin se můžete vydat do nedalekého Penny Marketu. Větší nákupy potom zařídíte v Plaza Centres, kam se přepravíte autem za pouhé dvě minuty nebo v paláci Flora vzdáleném šest minut jízdy.

Atraktivitu celé oblasti zvýší také plánovaná proměna nákladového nádraží Žižkov. V jeho místě vznikne obchodní čtvrť s mnoha obchody, ale také s kinem a kluby. A nebudou chybět ani administrativní budovy. Rodiny s dětmi využijí blízkou mateřskou školu stojící u parku Židovské pece. Školáci se snadno dostanou do 700 metrů vzdálené základní školy. Zdravotní péči naleznete na poliklinice na Jarově. Kromě praktických lékařů zde sídlí i množství odborných specialistů.

Prostorné byty s velkými okny, zdroj: navackove.cz

Prostorné byty s velkými okny, zdroj: navackove.cz

Doprava

Bydlení poblíž centra Prahy slibuje také bezproblémovou přepravu hromadnou dopravou. Do centra Prahy (například na Václavské náměstí) se dostanete hned několika způsoby nejvýše za 25 minut. Zvolit můžete přepravu tramvají nebo kombinovat autobusové linky a metro.

Autobusová zastávka Vackov se nachází zhruba 500 metrů od rezidence. Obsluhují ji autobusy číslo 124 a 297. Ty vás během sedmi minut dovezou na stanici metra A – Želivského. Asi 600 metrů od bytových domů leží tramvajová zastávka Chmelnice. Zde můžete nasednout na tramvaj číslo 9, která jezdí přes Olšany do centra na Jindřišskou, Vodičkovu a Národní třídu. A dále jede přes Anděl až na Sídliště Řepy.