shutterstock.com

shutterstock.com

Vybíráte novou kuchyň? Jistě vám záleží na tom, aby dobře vypadala. Ale nezapomínejte, že vzhled není všechno. Neméně důležité jako perfektní sladění kuchyně, je také praktické rozvržení skříněk v prostoru. Na to neexistuje žádný univerzální návod. Záleží jak na vašich potřebách, tak také na konkrétní místnosti, jejich rozměrech i tvaru. Abyste mohli maximálně využít prostor kuchyně, vyplatí se pořídit kuchyňskou linku na míru.

Výhody kuchyní na míru

Pokud nevybavujete pouze malou kuchyňku někde na chalupě, ale chcete si zařídit novou domácí kuchyň, vyplatí se investovat do kvality. Nová kuchyňská linka vám bude sloužit několik desítek let, proto je nutné dokonale promyslet řešení prostoru, abyste měli vše při ruce a dobře se vám v kuchyni pohybovalo. S rozvržením skříněk linky vám nejlépe poradí profesionálové.

Rozhodnete-li se vyhnout hotovým sestavám sektorových linek, které jsou v nabídce obchodních domů, získáte nejen kuchyň na míru vašim představám. Při nákupu přímo u výrobce můžete být i mile překvapeni výslednou cenou. Ta je zpravidla nižší, než lidé u kuchyní na míru očekávají. Ve skutečnosti je totiž spousta skříněk schodných a tím lze kuchyni sestavit podobně jako lego tak, aby každá kuchyně byla originál a vyhovovala přesně vašim potřebám. Zajímavou alternativou pro některé může být i výprodej kuchyňských linek z expozic.

Kuchyně se přizpůsobí vašim potřebám

Hlavní výhodou koupě kuchyně přímo u výrobce je kuchyňská linka perfektně přizpůsobená vašim potřebám a představám. Nejste nuceni kupovat ucelenou sadu, ale zvolíte jen ty skříňky, které budete potřebovat. Je jen na vás, zda zvolíte klasické skříňky nebo výsuvné. I rozměry a počty skříněk si zvolíte podle vlastních potřeb.

Značka gorenje získala ocenění Superbrands

Výběr vám usnadní specialisté, kteří poradí, jak nejefektivněji využít prostor vaší kuchyně. A mohou vám pomoci také s návrhem linky. Někteří výrobci nabízí i 3D model, na němž si vše mnohem lépe představíte. Horkou novinkou ve světe je využití virtuální reality pro prohlídku virtuální kuchyně. To ovšem zatím u nás nikdo nenabízí.

Vestavné spotřebiče

Oproti hotovým sestavám lze u výrobce domluvit zakomponování vámi vybraných vestavných spotřebičů. Velmi elegantně také působí uschování některých spotřebičů pod stejná dvířka, která byla použita na linku. Zcela zamaskovat a sladit s kuchyní můžete například myčku nádobí nebo ledničku.

Vestavné spotřebiče jsou praktické, zdroj: shutterstock.com

Vestavné spotřebiče jsou praktické, zdroj: shutterstock.com

Jak vybrat kuchyňskou linku?

Výrobci kuchyní nabízí opravdu široký výběr materiálů, tvarů a barev. Vybrat novou kuchyňskou linku tak není jednoduché a zabere dost času. Určitě není vhodné vybrat vše během jednoho dne, ale raději si návrh pořádně promyslet.

Zpravidla si nejprve prohlédnete různé typy nabízených kuchyňských sestav. U většiny výrobců najdete všemožné typy linek od nejmodernějších minimalistických, přes klasické moderní kuchyně až po rustikální kuchyně s nádechem starých časů. Zvolíte-li typ kuchyně, další výběr se bude týkat barevného provedení. Zde je opět výběr velice široký. Vybírat můžete z mnoha barevných odstínů i z dekorů různých dřev.

Následuje výběr vhodných skříněk co do velikosti i do praktičnosti. Velkou oblibu zažívají skříně s výsuvnými šuplíky. Ty ve velké většině nahrazují obyčejné dolní skříňky. Do zásuvek lze nádobí přehledně uložit, navíc se pohodlně dostanete i k nádobí, které by v klasické skříňce bylo uloženo vzadu za jinými nádobami.

Výrobce kuchyní vám také nabídne brilantní řešení špatně dostupných prostor – například v rohu rohové kuchyňské linky. Zde budete moci vybírat hned z několika různých možností – od výsuvného rohového šuplíku až po skříňku s otočným drátěným programem. Na výsledném dojmu z kuchyňské linky se podílí také úchytky. I v tomto případě budete mít u výrobce na výběr z mnoha variant a vybrat si dle svých vlastních představ.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.