Matrace dostávají v létě zabrat. Zvládne to ta vaše?

zdroj: tropico.cz

zdroj: tropico.cz

Vysoké teploty a pražící slunce nesvědčí lidem ani jejich matracím. Zeptali jsme se proto dvou odborníků, jak svou ložnici a zejména postel připravit na horké letní noci.

Teplota v ložnici by neměla přesáhnout 20 °C, v létě to ale může být problém. Jakmile se totiž rtuť teploměru dostane výš, nemůžeme usnout a když se nám to podaří, ze spánku se často budíme. Teplé noci a hluboký spánek zkrátka nejdou dohromady.

Abyste v létě neměli z ložnice saunu, musíte přijmout pár základních opatření:

  • Větrejte jen ráno a večer, přes den nechte okna zavřená.
  • Po setmění větrejte jen se zhasnutými světly nebo se sítí proti hmyzu v okně.
  • Přes den nechte stažené žaluzie nebo zatažené závěsy.

Pokud necháváte přes noc otevřené okno, zvažte nákup špuntů do uší. Ticho a tma jsou totiž pro zdravý spánek stejně důležité jako teplota.

Matrace musí dýchat

Na léto schovejte peřinu a povlékněte si lehkou přikrývku nebo deku. Můžete také spát jen pod prostěradlem nebo samotným povlečením. Povlečení by mělo být z prodyšných přírodních materiálů stejně jako pyžamo.

Při vyšších teplotách se každý více potí a je proto nutné, abyste ráno sundali přikrývku z postele. Umožníte tak matraci, aby proschla a neusazovali se v ní roztoči – těm se totiž extrémně daří ve vlhkém a teplém prostředí.

Ideální matraci vám doporučí doktoři

Prodyšnost je jeden z hlavních faktorů při výběru matrace, neměli byste ale opomíjet ani další. S výběrem vám pomohou Dr. Sleep a Dr. Spánek, dva odborníci na zdravý spánek.

Ve své jednoduché mobilní aplikaci nebo na informačním kiosku v obchodě se vás zeptají na několik otázek a na základě odpovědí vám doporučí matrace na míru. Budete tak mít jistotu, že bezvadně odpovídají vašim požadavkům a sami uvidíte, že se rozlámaná rána brzy stanou minulostí.