Máte nepořádek v bytě? Využijte jednorázový úklid od profesionálů

shutterstock.com

shutterstock.com

Věčný boj se všudypřítomným prachem a nepořádkem většinu z nás unavuje. Po náročném pracovním týdnu toužíme všichni po odpočinku, proto pravidelný úklid provedeme co nejrychleji, aby zbyl nějaký čas také na příjemnější aktivity. Avšak jednou za čas je nutné udělat generální úklid celé domácnosti. Děsíte se už jen té představy? Potom vás možná potěší, že tuto nepopulární činnost můžete přenechat někomu jinému.

Profesionální úklid

Nabídka úklidových firem se rozrůstá. Kromě úklidu kanceláří a jiných komerčních budov se zaměřují také na běžné domácnosti. Objednat si můžete nejen pravidelný úklid, ale také úklid jednorázový. Velký jarní nebo vánoční úklid už proto nemusí být vaší starostí. Stačí si objednat odborníky, kteří vysmýčí všechna zákoutí, umyjí okna nebo dokonce vyžehlí.

V Praze a Brně například působí Lidská síla. Tato společnost nabízí jednorázový úklid dokonce do 24 hodin od zaslání objednávky. Objednávku lze velmi jednoduše provést na jejich webu. Zde zadáte termín úklidu i počet místností a rozsah úklidových prací. Chytrá kalkulačka odhadne podle zmíněných údajů dobu potřebnou na úklid vašeho bytu a ihned vám spočítá výslednou cenu za jednorázový úklid. Dopředu tedy budete vědět, na kolik vás očista vašeho domova bude stát, což u úklidových firem nebývá zcela běžné. Jinde se dozvíte výslednou částku až po dokončení prací.

Dle vámi zvoleného termínu bude zjištěno, která z dam je v danou dobu volná a budete s ní spojeni ohledně zajištění vstupu do bytu. Všechny dámy úklid pracující pro Lidskou sílu jsou prověřeny a nechybí jim ani proškolení ohledně specifik údržby povrchů z různých materiálů.

Mytí oken patří k nejčastěji poptávaným službám, zdroj: shutterstock.com

Mytí oken patří k nejčastěji poptávaným službám, zdroj: shutterstock.com

Jak probíhá jednorázový úklid?

Nejprve provedete online objednávku. Přijde vám potvrzovací e-mail. Abyste na příchod dámy nezapomněli, přijde vám ještě dva dny před akcí upozorňovací e-mail.

Před příchodem dámy na úklid si připravte na jedno místo čistící prostředky. Každá domácnost má svá specifika a různé povrchy podlah i nábytku, proto dáma na úklid nenosí přípravky s sebou, ale používá ty, které jsou přítomny v domácnosti. Po příchodu dámě na úklid ukažte, kde najde přípravky a další potřeby k úklidu – hadry, mop nebo vysavač. Můžete jí sdělit také své speciální požadavky na úklid a potom již vše svěřte odbornici.

Během úklidu můžete zůstat doma, ale také zde můžete dáma zanechat a využít volný čas pro zařízení jiných věcí. S dámou se můžete dohodnout, že ke konci její práce přijdete domů, nebo že má při odchodu zabouchnout hlavní dveře. Po dokončení úklidu na místě zůstane papír se seznamem vykonaných prací. Díky němu jednoduše zkontrolujete, zda bylo provedeno vše, co jste objednali.

Kolik to bude stát?

Cena za velký úklid domácnosti závisí na počtu hodin, které profesionálka úklidem stráví. Podle počtu a velikosti místností a rozsahu prací se již ale předem dozvíte přibližnou cenu za úklid. Hodinová sazba je pevně stanovena a v případě jednorázového úklidu vyjde hodina práce na 169 Kč. Minimálně lze objednat tříhodinový úklid, ale velké jednorázové úklidy zpravidla ani kratší dobu netrvají. Platba probíhá komfortně pomocí platební karty. V případě nespokojenosti máte nárok na vrácení celé zaplacené částky.