Máte bezpečné vchodové dveře?

Vykrádání bytů je velkým problémem obzvlášť ve větších městech. V následujícím článku vám poradíme, proč si pořídit bezpečnostní dveře.

Než přistoupíme k bližšímu popisu, tak je potřeba si uvědomit odkud číhá riziko. Pokud bydlíte v bytě, tak v podstatě existují dvě možnosti, jak se k vám zloděj může dostat. Jednou z těchto možností jsou okna či balkónová dveře. Toto riziko se výrazně snižuje, pokud nebydlíte v přízemí. Druhou a poslední možností jsou vchodové dveře. Dle statistik tuto metodu zloději volí mnohem častěji. Riziko hlavně hrozí lidem, kteří podceňují zabezpečení vchodových dveří. Jak na to?

Projít přes bezpečnostní dveře mají i speciální jednotky a raději hledají alternativní možnosti.

V dnešní době existuje celá řada bezpečnostních systémů, které lze namontovat na stávající dveře. Tím lze zloději podstatně znepříjemnit otevření dveří. Druhou možností na kterou se zaměříme je namontování bezpečnostních dveří. Bezpečnostní dveře z vašeho bytu udělají v podstatě „nedobytný trezor“ v závislosti na zvolené variantně ochrany. Běžně se používají tyto třídy:

  • 3. bezpečnostní třída
  • 4. bezpečnostní třída

A jak je řešeno zabezpečení dveří?

Dveře jsou dodávány včetně zárubní, což je neodmyslitelná součást bezpečných dveří. V případě zamknutí dochází k uzavření až 12 zámků. Samotné dveře jsou vyztuženy silným plechem (dveře tak odolají i menšímu výbuchu). Zvenčí jsou obloženy dřevem, takže na první pohled není poznat, že se jedná o bezpečnostní dveře.

V podstatě tak zloději zůstává jediná cesta, jak se do bytu dostat a nenadělat přitom velký nepořádek – odemknout je. Proto je důležité volit zámek, který je odolný proti tzn. bumbing. Jedním z výrobců bezpečnostních dveří je česká polečnost NEXT. Na trhu působí od roku 1990 a zakládá si na vlastním vývojovém centru.