Majetkové pojištění dovede ochránit ve světě plném nástrah

Majetkové pojištění

Měli bychom si ho pořádně promyslet, ale také své rozhodnutí neodkládat. Zapomenout znamená vystavit se velkému riziku, které je vlastně zcela zbytečné. Odpovídající pojistka je tady nejen pro klidné usínání, ale i dobrý pocit, když odjíždíte na dovolenou nebo se chystáte na víkend na chatu. 

Na nic jste nezapomněli, pojištěný objekt je připraven na všechna myslitelná rizika. Není kam spěchat, ale finální verdikt je nutností. Navíc platí, že si nemusíte pojistit jen byt nebo dům, ale také chatu či nemovitost, která je ještě ve fázi výstavby.

Online dohoda ušetří hodně času

V moderní době je to už takový dobrý zvyk, že se většina věcí dá vyřešit prostřednictvím internetu. Pokud si chcete pojistit vybavení domácnosti, můžete tak učinit velmi jednoduše online, a tedy bez osobních schůzek s pojišťovacím agentem. V základní cenovce jsou zahrnuta nejen základní rizika, tedy události z kategorie nepříjemných, k nimž dochází nejčastěji. Najdete zde i tzv. katastrofická rizika, což znamená záplavu, zemětřesení, silné krupobití a tak podobně. 

Vybrat si také můžete, s jakou frekvencí budete platit pojistné. Vyberete si čtvrtletní, pololetní nebo roční platbu? Záleží na osobních preferencích, protože rodinnému rozpočtu může vadit příliš vysoká částka najednou.

pojistit vybavení domácnosti

Krátká smlouva je základem úspěchu

Nesmí být nejasná a komplikovaná, nejlepší by bylo, aby zahrnovala jen nejnutnější minimum podle litery zákona. Majetkové pojištění může přijít ke slovu v mnoha situacích, přičemž jde o věci, které nelze jednoduše předvídat. Lepší však je, když jsme na ně připraveni než naopak, že? Nezapomínejte také na období dovolených, protože nejen tehdy musíme mít připraveno v záloze odpovídající cestovní pojištění. Platí totéž, co u jiných variant. Kdo není pojištěn, může být nepříjemně zaskočen.