Jaký typ sedací soupravy vybrat do obývacího pokoje? Máte-li možnost, pořiďte si rohovou

Ústředním bodem většiny obývacích pokojů je sedací souprava a televize. Jedna poskytuje prostor pro relaxaci, druhá zase nabízí zajímavé pořady, při kterých je možné odpočívat. I proto stojí za to výběru sedačky věnovat dostatek času a pečlivě projít nabídku kamenných prodejen nebo internetových obchodů. Pro jakou byste se měli nakonec rozhodnout?

sedačky

Důležitý je design

I u sedací soupravy je nutné zohlednit styl zařízení interiéru a její design. Měla by s nábytkem souznít a dobře ho doplnit o příjemný prvek pro lenošení. Můžete vsadit na koženou nebo čalouněnou. Co se týká velikosti, bude třeba vybrat takovou, aby se do pokoje vešla. Zde se ale nabízí volit rohové sedačky, které výborně zapadají do prostoru, přitom dokážou ušetřit místo. Hodí se do menší místnosti a také v té větší budou vypadat dobře. Určitě oceníte, že si na ni můžete pohodlně lehnout a sledovat svůj oblíbený pořad v televizi.

Rohové rozkládací sedačky

Když si budete vybírat rohovou sedačku, je výhodné pořídit takovou, která je variabilní. To znamená, že ji lze postavit do pravého i levého rohu. Nikdy totiž dopředu nevíte, jak dlouho zůstane zařízení vašeho pokoje na určitém místě. Třeba se vám bude líbit za nějaký čas rozložení nábytku změnit. Rozkládací rohové sedačky disponují úložným prostorem a možností rozkladu na jedno či dvě lůžka. Ta lze použít v případě potřeby pro přespání hostů.

Pro jakou barvu se rozhodnout?

Při výběru barvy byste měli respektovat barevné tóny, které byly použité při zařizování vašeho obývacího pokoje. Můžete vsadit na aktuální moderní barvy, nebo dát přednost těm nadčasovým, jako šedá a béžová, se kterými většinou neuděláte krok špatným směrem. Vždy je lze rozjasnit zajímavou dekorací v podobě polštáře či přehozu.