Jak vybrat tu správnou matraci

matrace

Rozhodli jste se investovat do nové matrace? Chcete se konečně po dlouhé době dobře vyspat? Chcete zatočit s nespavostí? Nová matrace může skutečně zkvalitnit spánek, také může ukončit dlouhotrvající nespavost, která vede k depresím nebo k malátnosti. Jenže nabízí se otázka, jak si vybrat správnou matraci?

Výběr matrace je stejně důležitý jako výběr ložního povlečení, prostěradel nebo jiného bytového textilu. I ložní povlečení s prostěradly se podílí na kvalitě vašeho spánku. A jelikož je spánek opravdu velmi důležitý, není dobré nad výběrem bytového textilu i matrace jen mávnout rukou. 

Pokud jste se rozhodli investovat do matrace, nedívejte se příliš na cenu, spíše sledujte jiná kritéria. Matrace je něco, čeho nebudete litovat. I kdyby matrace stála x tisíc korun, za dobré vyspání to skutečně stojí. Hlavně je třeba mít neustále na paměti, že dobře vyspaný člověk je produktivnější a taky efektivnější. 

Abyste se k těmto lidem zařadili, prozradíme vám, podle čeho správnou matraci vybírat. Matrace je skutečně něco, co ke svému spokojenému životu potřebujete. 

Matraci vybírejte podle toho, v jaké poloze spíte a jaká je vaše hmotnost

Podle čeho se vybírá matrace? Jak si vybrat správnou matraci? Matraci vybírejte zásadně podle toho, jak spíte, respektive v jaké poloze spíte. Pokud spíte na boku, ideální je pro vás měkčí matrace. Pakliže spíte na zádech, oceníte mít spíše tvrdší matraci. 

Nejen poloha při spánku hraje při výběru matrace roli. Roli hraje také vaše hmotnost, proto na ni při výběru matrace hleďte. Jestliže jste člověkem s vyšší hmotností, vhodné jsou pro vás tvrdší matrace. Pakliže jste opakem, ideální jsou pro vás matrace měkčí. 

Roli hraje také výška a prodyšnost

Svou novou matraci vybírejte i podle výšky. Matrace by se nikdy neměla schovat do rámu postele, měla by hezky vykukovat. Stejně tak berte v potaz prodyšnost matrace. Pokud se hodně potíte, nekupujte si neprodyšné matrace, ale investujte spíše do velice prodyšných matrací, které budou skvěle odvádět pot.