daň z prodeje nemovitosti

Připadá vám prodávání nemovitosti jako dost složitá záležitost? Nejde o obchod, který se uskutečňuje příliš často, většinou jen jedinkrát za celý život. Nedivte se, že vám chybí zkušenosti, ale jiní je již nasbírali a dovedou vám se vším dobře poradit.

V péči férového realitního portálu

Nevadí, že neumíte prodat váš majetek, jiní se postarají, abyste brzy dosáhli úspěchu. Férový realitní portál vám zadarmo přenechá místo pro zveřejnění vašeho inzerátu. Nemusíte se strachovat, že by si ho nikdo nevšiml, jelikož si lidé zvykli chodit sledovat aktuální novinky v oblasti nemovitostí. Prodej bytu vyžaduje trpělivost, ale vše jde i popohnat. Začněte dobrým sestavením inzertního textu. S tímto úkolem vám perfektně pomůže zkušený realitní textař. Zaměří se na důležité informace, zvýrazní vše podstatné, zbytečnosti a zdlouhavá vyjádření odstraní nebo upraví do atraktivnější formy.

Žádné obavy z realizace

O pomoc si stačí říct, stačí vědět, kde ji hledat. Pochopitelně se některé služby platí, ale přijatelné ceny vás neodradí od cesty rychlejšího postupu při prodeji nemovitého majetku. Férový realitní portál Cincink dovede skutečně pomoci i jiným způsobem než poskytnutím místa pro zveřejnění vašeho inzerátu. V rámci extra služeb více zviditelníte váš inzerát zdarma, aby se zobrazoval mnohem většímu počtu návštěvníků a nezapadl mezi stovky podobných. Především se doporučuje nafocení bytu zkušeným fotografem, který umí vybrat správné úhly, aby vše vyfocené vypadalo neodolatelně. Samozřejmě počítejte s generálním úklidem před profi focením, jelikož odstranění rozházených věcí bude mnohem snadnější před vytvořením fotografií.

Nekomplikované podepisování smluv

Nepřidělávejte si zbytečné starosti kvůli neznalosti informací uvedených ve smlouvě, kterou se chystáte podepsat. Nemělo by se jednat o jednostranně výhodnou smlouvu. Právní služby vám zajistí prověřené advokáty, kteří si vše detailně prostudují a následně se vrhnou na úpravy vzorových smluvních dokumentů na základě vašich informací.

Další platby po prodeji

Právě jste dokončili prodej nebo koupi nemovitosti a radujete se, jak vše proběhlo hladce? Nezapomeňte na další finanční vydání v podobě daní. Někdy může jít o dost vysokou sumu, protože se vyžadují čtyři procenta z kupní ceny nemovitosti. Prodávající si jistě oddechnou, od roku 2016 se totiž o daň z prodeje nemovitosti starají pouze kupující. Na finanční úřad dodáte několik podkladů. Nesmí chybět potvrzení o nabytí vlastnického práva a zpráva o provedeném vkladu do katastru nemovitostí. Znalecký posudek se požaduje jen někdy. Daňové přiznání vyřiďte maximálně do konce třetího kalendářního měsíce po měsíci, ve kterém proběhl zápis vlastnického práva na katastrálním úřadě.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.