Úložné prostory pro hračky, oblečení a další nezbytnosti jsou oříškem snad pro každého rodiče. Záchranu najdou u vestavěných skříní, které využijí celou délku stěny a umožní vnitřní členění na míru. Navíc mohou navolit různé bezpečnostní prvky a předejít tak například skřípnutým prstíkům. Na co nezapomenout při plánování vestavěné skříně, se dozvíte v tomto článku.

Vestavěná skříň

Využijte prostor

Vestavěná skříň do dětského pokoje je praktickým úložným prostorem, kam schováte i sezónní oblečení. Nechte si proto postavit originální kus nábytku po celé délce stěny. Hůř dostupné nejvyšší poličky si můžete nechat nastavit tak, aby se tam vešly i speciální pytle s vytlačeným vzduchem. Rozvržení vnitřních prostor pak můžete zvolit podle toho, zda oblečení spíše věšíte, nebo skládáte. Nezapomeňte také na množství členěných poliček. Žádná z nich určitě nezůstane nevyužitá.

Bezpečnostní prvky

Přivřené prstíky ve skříňových dveřích bývají častou nehodou v dětském pokoji. Vyhnete se tomu využitím posuvných dveří v rámu s dotahem. Otočné dveře můžete vybavit integrovaným tlumením, které je zabrzdí. Myslete také na zajištění šuplíků zarážkami, aby nebylo možné je jednoduše vytáhnout celé ven. Díky tomu nebude hrozit jeho vypadnutí a možné zranění.

skříně

Kreativní plocha

Dveře skříně můžete natřít tabulovou barvou nebo speciálním nátěrem, na který lze psát fixem. Děti si na tuto kreativní plochu mohou kreslit, psát a zaznamenávat úkoly. Pokud se vám kreslení na skříň příčí, polepte část skříně úchytkami na papír a háčky. Na úchytky můžete věšet výtvarná díla vašich dětí. Háčky využijete na připravené oblečení na další den.

Vyberte si řemeslníka z okolí

Skříň by měla být bytelná a vydržet dlouhý čas. Proto se obraťte na truhláře či firmy, které s vestavěným nábytkem mají zkušenosti. Nemusíte trávit dlouhý čas ověřováním kontaktů a ceníků. Vyhraďte si pár minut na vyplnění poptávkového formuláře na stránkách Poptávej.cz. Vaše poptávka se objeví řemeslníkům a firmám z okolí. Zájemci vám zašlou svou nabídku na míru přímo do emailu a vy si vyberete tu nejlepší. Další podrobnosti už domlouváte s dodavatelem osobně. Služba je zcela zdarma a můžete ji využít i při poptávání jiných prací.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.