Co nesmí chybět v každém obývacím pokoji?

V dnešním článku si shrneme základní vybavení obývacího pokoje. Pokud uvažujete o rekonstrukci, rozhodně si náš článek přečtěte.

Začneme od největších prvků a budeme pokračovat až k drobným detailům, které dotvoří útulný domov.

Malování, podlaha a osvětlení

Jako první budete zřejmě řešit malování, podlahu a osvětlení. Všechny tyto změny vyžadují většinou hrubý zásah a je nutné je pečlivě naplánovat. Pokud hodláte provést radikálnější změny – výmalba nějakou speciální technikou, položení nové podlahy či změna osvětlení. Doporučujeme se obrátit na odborníka. Většinou to bude malíř, podlahář a elektrikář. Hlavně u elektřiny je nutné ke změně vedení využít odborníka, který na to má potřebné znalosti. Neodborná instalace může způsobit zahoření či úraz.

Sedací souprava

Další prvek, který je v každém obývacím pokoji dominantní je sedací souprava. Sedací soupravy se vyrábí různých tvarů, velikostí a barev. Pokud potřebujete hodně místa doporučujeme zvolit rohové sedací soupravy. Ideálně tak využijete prostor místnosti a navíc rohové sedací soupravy umožní i pohodlné ležení. Některé rohové soupravy je možné použít i jako rozkládácí sedací soupravy.

Televize

Poslední dobou, díky padajícím cenám nových televizí, je trendem kupovat co největší a nezřídka se pořizují televize s úhlopříčkou i více než 1m. Televize je dnes moderní, díky své malé tloušťce, pověsit na zeď. Bude vám zabírat minimum místa a vypadá to skvěle (doporučujeme na to myslet při rekonstrukci elektrické a antenní soustavy).

Nábytek a doplňky

A dostáváme se k poslední kapitole a to jsou nábytek a doplňky. Dnes již není v módě mít v obývacím pokoji vysoké skříně a spíše je propaguje minimalismus. Pokud potřebuje alespoň nějaký úložný prostor – doporučujeme zvolit komodu či nízkou skříňku.

Další doplňky zvolte dle vašeho uvážení, můžete kombinovat třeba samolepky na zeď, květiny a drobné věci – košíčky, svíčky, apod.