Aku šroubovák – všestranně využitelný pomocník

V každé domácnosti se někdy vyskytne situace, kterou bude možné vyřešit pouze s pomocí vhodného nářadí. Nechcete-li si pořizovat zbytečnosti, vsaďte na aku šroubovák, který toho zvládne mnohem více, než byste si dokázali představit.

Aku šroubovák dokáže usnadnit práci. Pomůže s montováním nábytku, lampy, při opravě auta nebo jízdního kola, nebo například se stavbou plotu. Nabídka trhu je velice obsáhlá, objevují se i kombinované typy, které vedle utahování a povolování dokáží také navrtat díru do měkkých materiálů.

Aku šroubovák je lehký a přenosný

V případě potřeby vyndáte aku šroubovák z poličky nebo skříňky a můžete začít pracovat. Samozřejmě za předpokladu, že je baterie řádně dobitá. Nemusíte řešit dostupnost zásuvky a i když budete s nářadím manipulovat několik hodin, nebudete pociťovat nepříjemnou svalovou únavu, která spoustu prací souvisejících s údržbou domácnosti nevyhnutelně provází.

Nejlevnější modely lze pořídit již od zhruba 300 Kč. Čím lepší a trvanlivější výkon budete chtít, tím větší bude muset být kapacita baterie. S tou ovšem stoupá i cena. V každém případě je však investice do nákupu aku šroubováku velice rozumnou. Mezi ověřené značky patří například nářadí Ferm nebo nářadí Hitachi.

Základní vybavení každé domácnosti?

Mnozí majitelé aku šroubováku se shodují, že toto nářadí by mělo patřit mezi základní vybavení každé domácnosti. Pomáhá totiž usnadnit činnosti, co jsou za běžných okolností zdlouhavé a namáhavé. Jako dobrý příklad může sloužit sestavování nábytku IKEA, kde některé prvky obsahují i desítky šroubků. Tam už to ušetří velký čas i námahu.