3 tipy na zajímavé lokality k bydlení v Praze

Část čtenářů našich stránek je určitě v situaci, že hledá nové bydlení. Ostatní se mohou dozvědět, které lokality v Praze momentálně patří mezi nejoblíbenější.

Výstavba nových bytů byla v posledních letech silně omezena, kvůli nižší poptávce. V důsledku to vedlo ke snížení cen nových nemovitostí a především k velmi častým bonusům od kuchyňské linky na míru zdarma až po parkovací stání či automobil!

Situace na trhu nových bytů v Praze se pomalu začíná zlepšovat, ačkoliv v letošním roce dostala silnou ránu kvůli zvýšení DPH. Bohužel v příštím roce bude téměř jistě DPH opět vyšší. Pokud tedy plánujete koupi bytu, můžete ušetřit i 100 tisíc nákupem v letošním roce.

A které jsou to tedy momentálně zajímavé lokality pro byty v Praze?

Praha – Vinohrady

Kdo by nechtěl bydlet téměř v centru Prahy? Na Václavské náměstí to máte 15 minut. Jedná se o lokalitu, která patří k prominentním, protože v této oblasti sídlí mnohé ambasády, luxusní hotely a spousta restaurací/kaváren a obchodů.

Centrem Vinohrad je Náměstí míru a , Vinohradská třída a park Riegrovy sady.

Praha – Chodov

Ne každý chce bydlet v centru města, protože je to oblast krásná, ale bohužel pro mnohé i finančně nedostupná. Možnou alternativou může být Chodov. Velkou výhodou je snadná dopravní dostupnost, protože se tato oblast nachází kousek od dálnice D1.

Za zmínku určitě stojí například bytový komplex Zahrady Opatov (nové byty Praha), který se nachází 250 metrů od stanice metra Opatov na lince C. Ideální pro ty, kteří cestují denně do práce metrem. Můžete se také porozhlédnout po starším bytu – nabídka je dostatečná více na prodej bytů Praha.

V této oblasti sídlí velké množství nadnárodních firem, takže pokud budete chtít, můžete do práce jezdit třeba na kolečkových bruslích.

Praha – Rohanské nábřeží

Tato lokalita projde v následujících letech obrovskou změnou. V plánu je vybudovat novou čtvrť s velkými zelenými plochami v jehož centru bude Rohanský ostrov.

Tuto výstavbu bude určitě zajímavé sledovat, protože jistě bude patřit k výkladním skříním Prahy. Málokdy se totiž stává, že je budována celá nová čtvrť téměř v centru města.

V Praze existuje spousta jiných zajímavých míst pro bydlení, které se nám do dnešního článku nevešly. Budeme rádi, pokud nám v komentářích napíšete tipy na další taková mista.