3 kroky, jak opravit vrzající postel

shutterstock.com

shutterstock.com

Chcete si odpočinout po náročném pracovním dni, ale při ulehání do postele vás znervózňuje její vrzání? Základem vydatného odpočinku, který je pro organismus životně důležitý, je kvalitní spánek. Bohužel vrzání při každém pohybu rozhodně není příjemné. Nemusíte si hned kupovat novou postel, pokud dokážete tu starou opravit. V dnešním článku vám dáme pár osvědčených tipů a triků jak na to.

1. Odhalte příčinu vrzání postele

Než se pustíte do oprav, nejprve musíte zjistit, odkud nepříjemné vrzání vychází. To nebývá vždy jednoduché, často je to více míst. Pozor na to!

Pokud jste již identifikovali místa, v jakých místech vrzání vzniká, je důležité odhalit příčinu vrzání. V místnosti, kde je ticho, začněte s postelí hýbat a poslouchat, odkud hluk vychází. Pokud se jedná o více míst, pak vezměte do rukou tužku a označte si je.

Věděli jste, že to stejné platí u pro psací stoly?

Vrzání se nejčastěji projevuje na částech, kde dochází k volnějšímu spojení a vzájemnému tření dvou materiálů. S trochou praxe od sebe pak již dokážete odlišit, zda se jedná o vrzání kovového nebo dřevěného spoje.

2. Pomůže rychlá a jednoduchá oprava?

Vrzání často způsobují styčné plochy. Abyste těmto nepříjemným a rušícím zvukům zabránili, vezměte obyčejné tvrdé mýdlo a potřete jím dané plochy a spoje, které tak o sebe nebudou třít, ale budou po sobě klouzat. Jedná se ale o dočasné řešení, které je nezbytné pravidelně opakovat, protože dříve či později se vrzání opět objeví. Pokud chcete trvanlivější řešení, můžete na tyto místa umístit třeba látku nebo noviny.

U některých postelí vyrobených z dřevotřísky či měkkého dřeva dochází k postupnému uvolňování šroubů. V tom případě je vhodné je dotáhnout, pokud to jde. V případě, že to již nelze, můžete zkusit použít větší šroubek nebo speciální lepidlo, které otvor vyplní a vytvoří opět pevný spoj.

Také je vrzání způsobeno nepatrnými posuvy postele po podlaze. V takovém případě byste měli nohy postele opatřit lepicími textilními podložkami, které vás vyjdou na pár desítek korun.

Postele z masivu vydrží déle, zdroj: seart.cz

Postele z masivu vydrží déle, zdroj: seart.cz

3. Když rady nepomohou

Pokud vám však nepomohou tipy, jak se zbavit vrzání postele, pak zbývá poslední řešení a to je koupě kvalitní postele z masivu. Masivní nábytek vydrží hodně a nemusíte se bát, že budete za rok či dva řešit stejný problém. Doporučujeme volit zejména bukové postele, které se osvědčily po staletí.

2 comments for “3 kroky, jak opravit vrzající postel

  1. astro
    12.3.2013 at 22:26

    Nám začala po pár měsících vrzat postel z IKEA, prý švédská kvalita, no nevím, po těchto zkušenostech bych asi dala přednost jiné značce…

  2. pavca
    26.3.2013 at 11:29

    Taky s tím máme problém, tak snad ty tipy pomuzou, neradi bychom po roce menili znovu postel

Comments are closed.