Vyplatí se vám vlastní solární elektrárna? Známe odpověď

V posledních letech stále větší množství domácností spoléhá na sluneční energii. Její popularita není jen jakousi nafouknutou bublinou, ale má velmi dobré odůvodnění. Samozřejmě se nejedná o pohádkový zázrak, ale i přesto se dočkáte zajímavých výhod. Jaké to jsou?

solar-energy

Chcete šetřit?

Hlavním důvodem, proč si lidé nechávají instalovat fotovoltaiku, jsou samozřejmě dlouhodobé úspory. Správně vymyšlený systém hravě zvládne rodinám ušetřit okolo 50 % nákladů za energie. V našich zeměpisných končinách můžete získat naprostou nezávislost až 200 dní v roce. V průběhu léta lze dokonce prodávat přebytky energie do sítě, díky čemuž si vyděláte peníze.

Jako příklad nám poslouží balíčky fotovoltaika Praha. Ekonomická varianta pokryje okolo 3,5 MWh ročně, možnost Optimum zvládne přibližně 7 MWh ročně a nejvýkonnější typ Maximum potěší náročné uživatele se spotřebou 13 MWh. Ve všech třech případech se bavíme o výrazných úsporách v řádech desítek tisíc korun. Původní investice se zaplatí už za několik let.

Nebojte se realizace

Mnoho lidí si představuje jakési bourací práce a náročnou výstavbu na několik měsíců. Celý proces instalace je hotový do jednoho až dvou dní, přičemž budete sotva vědět, že se něco děje. Stejně jednoduché je i následné získání dotací v řádech stovek tisíc korun. Mrkněte se na instalace solárních panelů Praha a přesvědčte se sami.

Ještě před samotným zahájením práce se vám bude hodit nezávazná konzultace zcela zdarma. Během ní se dozvíte, jaké řešení je ideální pro vaše konkrétní účely. Na daných webových stránkách se dozvíte, jaké všechny benefity s sebou vlastně přináší sluneční elektrárna a za kolik let se vám vrátí původní investice. Určitě příliš neváhejte, protože se právě blíží nejteplejší období celého roku.