Světlovody pro přirozené světlo

Moderní systém s revolučním řešením – přesně to jsou světlovody, střešní osvětlení, s nímž se i do míst, kde nemohou být po obvodních stěnách okna, dá přivést přirozené denní světlo. Toto řešení je ideální tam, kde nelze instalovat světlíky či zabudovat střešní okna. Technicky řešitelnou variantou pak představují světlovody. Jedná se vlastně o speciální plastovou kopuli, která se umisťuje na střechu daného objektu a pomocí systému lehkého potrubí s vnitřní reflexní odrazovou plochou prostoupí světlo až do místnosti uvnitř.

světlovod

Využitelnost i za šera

Světlovody se dají používat i za nepříznivého počasí, šera i noci, jednoduše kdykoliv není dostatek denního světla. Stačí opatřit spodní část difuzoru světelným zdrojem. Při zapnutí světelného čidla a žárovky, zářivky nebo LED světla se změní světlovod na běžné osvětlení uvnitř místnosti. Účinnost světlovodu samozřejmě ovlivňuje především jeho průměr. Dalším faktorem je i orientace světlovodu na střeše objektu. Proto se vždy při instalaci obraťte na odborníky v oboru, kteří vám pomohou nejen s ideálním řešením právě pro vaše prostory, ale také se postarají o nejvhodnější usazení světlovodu. Montáž světlovodu se provádí do taškových střech i na plechových střechách, kde je potřeba použít speciální základny v správném materiálovém provedení. S tím vám pomohou zkušení technicky ze zavedené společnosti, která se stala stabilním obchodním partnerem nejen firem, ale i soukromých osob, jež hledají řešení pro osvětlení místností tam, kde nelze použít klasické metody.

Systémové řešení osvětlení hal

Zkušení odborníci na prosvětlování budov mají na svém kontě projekty montáže světlovodů i prosvětlování hal a v neposlední řadě nabízí střešní světlíky včetně montáže a rekonstrukce. Svěřte se do rukou profesionálů, za nimiž stojí vlastní certifikovaný systém osvětlování budov. Nabídnou vám bodové střešní světlíky v pevné i otevírací variantě, kterou oceníte zejména pro denní větrání, a podle specifických požadavků vám zajistí též atypické střešní světlíky nebo se zaměří na rekonstrukci stávajících a nevyhovujících světlíků.