Renovace střech nesmíte podcenit

Pokud se hovoří o základech domu, mnozí si vybaví výkopy, prvotní zednické realizace, rozvody, prostory pro sklepy. Ovšem skutečným základem pro bezpečný dům je ta část, co se dělá naposledy. Jde o střechu, která ochrání váš domov před nepříznivými povětrnostními podmínkami.

střecha

Správný nátěr střechy

Pokud renovujete starší nemovitost, tak střecha je jednou z prvních věcí, jež se musí zkontrolovat. Její nosné části musí zvládnout tíhu tašek, je třeba zkontrolovat, jestli jsou trámy stále v dobrém stavu. A tak jako střecha z vrchu chrání celý dům, je zapotřebí myslet na ochranu jejích vrchních struktur. Což je nátěr střechy. Může jít i o celkovou renovaci tašek. Nalakovaná taška pak vypadá jako nová, inovativní technologie leckdy lépe chrání. Barvy mohou být nezměněny až dvě desetiletí. Taška má pak zvýšenou odolnost proti mrazu, je více odolná proti UV záření, speciální ošetření umí snížit výskyt mechů, hub, lišejníků i řas.

Jak se provádí renovace střech?

Tašky se nejprve nastříkají například nanonástřikem s přídavkem chemického činidla, které umí změkčit nečistoty. Přípravek pronikne hluboko pod povrch tašky, takže ji maximálně ošetří. Tlakovou vodou se odstraní nečistoty. Před lakováním je nutné zabezpečit okna, komíny a další místa, která by se mohla potřísnit. Lakování na choulostivých místech se pak provádí pomocí štětce či válečku. Víte, co je skvělé? Že nástřiky obsahují biocidy, které zajistí dlouhodobé uvolňování látek, jež pak neutralizují usazování nečistot. Následně se aplikuje další, vyrovnávací vrstva. Ta zajistí vyhlazení porézního povrchu tašek a komplexně uzavře ošetření. Podívejte se na nabídku firmy Dachmantechnik s.r.o. (dachmantechnik.cz), jež nabízí profesionální lakování betonových a keramických střešních tašek každého typu. Používají průmyslové barvy, které mají oproti vodním ekologickým nátěrovým hmotám čtyřikrát vyšší pevnost, jsou odolné vůči korozi, mechu, lišejníku, řasám atp. Díky tomu vydrží mnoho let.