Dřevěné obrazy do ložnice navodí útulnou a pohodovou atmosféru

Ložnice je místem odpočinku a tomuto účelu by mělo odpovídat i její zařízení. Kromě nezbytného vybavení byste však neměli zapomínat ani na doplňky, které podtrhnou výsledný design a atmosféru místnosti. Stylové dřevěné obrazy do ložnice jsou moderním doplňkem, vhodným do každého typu ložnice.

86039-obrazy-do-loznice

Elegantní dekorace, které podpoří relaxaci

Pokud hledáte vhodné obrazy do ložnice, pak byste se měli zaměřit na ty, které svým motivem navozují klid a odpočinek. Jde například o různé abstraktní obrazy, květiny, umělecké náměty, reprodukce děl známých mistrů či přírodní motivy. Jejich společným jmenovatelem však zůstává elegance, případně určitá intimita, která do takových prostorů nesporně patří.

Konkrétní motiv si už snadno zvolíte sami, a to především na základě svých osobních preferencí, i podle celkového stylu a zařízení ložnice. Na výběr přitom máte z mnoha jednodílných nebo vícedílných obrazů pravidelného nebo nepravidelného tvaru.

Obrazy do ložnice se hodí nejen nad postel

Podle toho, jaký typ, tvar nebo dekor jste si vybrali, můžete dřevěné obrazy do ložnice umístit prakticky kamkoli. Oblíbené a zřejmě i nejpoužívanější místo nad postelí tak může vystřídat například prázdná plocha na stěně nad komodou, toaletním stolkem nebo vedle okna. Zvláštní kategorií jsou přitom rohové samolepky kolem dveří, které oživí obyčejné rohy dveří a dodají jim dekorativní charakter.

Velkou výhodou dřevěných obrazů je jejich obrovská variabilita. Vybraný motiv totiž můžete rozměrově i barevně přizpůsobit svým požadavkům. Vše závisí pouze na tom, kolik místa na samolepku máte a jakou barvu má stěna, kam chcete obraz nalepit, případně jaký je styl a barevné provedení nábytku v ložnici. Díky tomu snadno dosáhnete dokonalého souladu s ostatním zařízením v místnosti a pokoj bude působit harmonicky a uspořádaně.

Vyberte si dřevěný obraz podle svých představ

Na velkých plochách se budou skvěle vyjímat především vícedílné dřevěné obrazy do ložnice složené ze dvou, tří nebo více dílů. Části takové nástěnné dekorace spolu navzájem souvisí a dohromady vytvářejí nádherný celek nebo souvislý příběh. Znázorňují například motivy divokých zvířat, stromy, námořní motivy, krásu ženského těla nebo zamilované páry.

Zvláštní kategorii tvoří náboženské obrazy nebo obrazy s křesťanskou tematikou, zobrazující výjevy z Bible, andělů a svatých. Dokonce mezi nimi najdete i obrazy připomínající skleněné vitráže z katedrál a kostelů. Moderní provedení v kombinaci s tradičními motivy dodává těmto dekoracím s přidanou hodnotou jedinečný půvab.

V případě, že vás lákají nové výzvy a rádi se vymaníte ze zažitých konvencí, zaměřte svou pozornost na obrazy netradičních tvarů a motivů. Jsou jimi například rozličné abstraktní a avantgardní obrazy nebo obrazy s motivem, který přesahuje vyznačený rám. Mezi populární dekorace patří i rozličné mandaly, květinové panely a přírodní motivy.

3D obrazy do ložnice navodí výjimečnou atmosféru

Na rozdíl od jiných nástěnných doplňků do interiéru, jako jsou například plastové fólie, vynikají dřevěné obrazy svým 3D efektem. Ten je dosažen prostřednictvím 3 mm tloušťky HDF (High Density Fibreboards) desky, ze které je výrobek precizně vyříznut pomocí laseru. Přírodní a zdravotně nezávadný materiál přitom splňuje emisní třídu E1.

Takto pořízené obrazy do ložnice jsou poměrně lehké, takže se dají nainstalovat na zeď pouhým nalepením. Žádné vrtání do zdi není nutné. Díky pevnosti a odolnosti HDF desky navíc dlouho vydrží, a tak vám budou zdobit stěny po dlouhá léta. Kromě toho, pokud se je časem rozhodnete vyměnit za jiné,nezanechají na stěně nežádoucí stopy.