Představujeme schodišťové sedačky

Zdravý člověk si těžko uvědomí jaký problém mohou způsobovat obyčejné schody. Přitom do této situace se může dostat snadno každý z nás.

S přibývajícím věkem se postupně naše pohyblivost snižuje. Věci o kterých jsme dříve ani nepřemýšlely a dělaly je automaticky se rázem stávají neřešitelným problémem. Zdraví vám bohužel v našem článku vrátit neumíme. Nicméně máme pro vás tip jak si výrazně usnadnit alespoň výstup do schodů.

Schodišťové sedačky jsou ideálním pomocníkem

Dříve se pro méně pohyblivé lidi či osoby na invalidním vozíku musel budovat výtah. To jistě víte, že není levná záležitost, a proto bez dotací či sponzorských darů bylo téměř nemožné takový výtah vybudovat. Schodišťové sedačky nejsou univerzálním řešením a náhradou výtahu, nicméně v některých případech mohou situaci vyřešit. Schodišťové sedačky jsou variabilní a přizpůsobí se i točitému schodišti. Nejsou potřeba náročné stavební úpravy a tudíž je i cena velmi příznivá.

Ovládat schodišťovou sedačku je snadné

Ovládat schodišťovou sedačku je snadné a pokud se na ni člověk dokáže sám posadit může ji používat i zcela samostatně. To je velmi praktické třeba pro seniory. Většinou mají obavy z nových věcí, a tak je důležité myslet na maximální jednoduchost a názornost. Tyto schodišťové sedačky lze používat i venku, pokud zvolíte exteriérovou variantu. Venkovní schodiště tak již nikdy nebude překážkou.

Nechte si vypracovat zdarma a zcela bez závazků návrh vaší sedačky na schodiště. Cena se totiž nedá stanovit jinak – vždy se jedná o řešení na míru. Orientačně se cena bude pohybovat kolem 100 tisíc a více dle délky a složitosti schodiště.

Požádejte o dotaci na schodišťovou sedačku

Zdravotně postižení zákazníci mohou na schodišťové sedačky získat dotaci. Stačí zajít na odbor sociálních věcí a zdravotnictví v místě bydliště. Dotace může být i 100 % pořizovací ceny.