Představení 3D dekorace

zdroj: 3dpanely.cz

zdroj: 3dpanely.cz

Pryč jsou doby poliček s vystaveným sklem. Překonáno je i množství nesourodých obrázků na stěnách. Zdá se vám, že bez těchto ozdob je moderní interiér příliš prázdný? Oživit a zútulnit ho lze i bez množství doplňků, na nichž je třeba neustále utírat prach. Zkrášlit moderní interiér mohou například 3D nástěnné dekorace.

Co je 3D dekorace?

Jedná se panely o velikosti 60 krát 60 cm, které se lepí přímo na zeď. Panely jsou profilované a na větší ploše vytváří zajímavý 3D efekt.  Na rozdíl od polystyrenových obkladů stropů jsou odolné vůči poškození. Vyrobeny jsou ze sádry a lze je přetírat běžnými barvami na stěny.

Pro milovníky dřeva existují nástěnné panely i v dřevěném provedení. Tyto panely neposkytují výrazné 3D profily, přesto příjemně zútulní interiér neopakovatelným kouzlem přírodní kresby dřeva.

Kam se hodí?

Nástěnné 3D dekorace nabízí velké množství motivů, proto jsou vhodné do všech typů moderních interiérů. Vkusně ozdobí přednáškový sál, dodají exkluzivní zjev firemní zasedací místnosti i zútulní soukromý byt. Zeď obložená profilovanými deskami se uplatní také v restauraci nebo přiláká pohledy do výlohy obchodu.

3D panely vyniknou především ve větších prostorách, přesto tímto způsobem obložená zeď může ozvláštnit i úzkou chodbu bytu, kam se jiné dekorace nevejdou.

V rozlehlých místnostech, ať už firemních či obytných, velmi efektně působí větší obložená plocha, například celá jedna zeď.  V pokojích menších rozměrů naopak dobře působí několik panelů poskládaných do tvaru obdélníku či několika svislých pruhů. Takové rozložení moderním způsobem nahradí nástěnný obraz.

Pořizovací cena a instalace

Dřevěnou variantu můžete pořídit za necelých 500 Kč za m², sádrové obložení v cenové m rozmezí 800-1500 Kč za m².

Instalace je velmi jednoduchá. Panely se lepí lepidlem na sádrové dekorace přímo na zeď. Spáry mezi panely je možné zatmelit a vytvořit tak jednolitou plochu zdi.