LED osvětlení interiéru

Led osvětlení má proti ostatním způsobům osvětlení řadu výhod, především svítíte šetrně k životnímu prostředí, což pro vás znamená nižší náklady na svícení. Navíc LED diody nevyzařují žádné UV světlo, nebzučí ani neblikají, nemohou prásknout vlivem otřesů a jednou z největších výhod je jejich dlouhá životnost.

K čemu je mi světelná pohoda?

Světelná pohoda okolí je téměř nepostradatelná, protože i když vy sami nevnímáte, jak vaše oči reagují na okolní světlo, můžete si špatným svícením velice uškodit. K navození co nejlepší světelné pohody jsou nejvhodnější variantou právě LED světla, protože nevyzařují agresivní světlo a vaše oči si na ně rychle zvyknou.

Co získám osvětlením LED?

Tak kromě šetření životního prostředí, vašich peněz a zdraví, získáte i elegantní doplněk do vašeho interiéru. Osvětlení LED se hodí do každého prostrou, do domácností, kanceláří ordinací a podobně. Led se vyrábějí i jako bodové osvětlení, takže je můžete užít například nad vaše pc stolíky nebo si osvítit oblíbený obraz, sochu a podobně. Úsporné LED žárovky ušetří devadesát procent energie a navíc vydrží pracovat až padesát tisíc hodin.

Jak vlastně šetřím?

Klasické žárovky, které pracují na principu rozžhaveného vlákna vydávají téměř veškerou energii na výrobu tepla a jen malá čast toho, co platíte, jde na výrobu světla. Oproti tomu osvětlení pomocí LED dává devadesát procent energie na produkci světla a jen nepatrné procento připadá na tepelné emise.

LED žárovky se používají nejčastěji k osvětlení místa, kde není důležitá vysoká intenzita, ale počítá se s dlouhodobým provozem. Dobrým příkladem může být speciální lampa osvětlující obrazy.

Nevýhody LED osvětlení

LED osvětlení má i své nevýhody, tou nejznatelnější je jeho cena, která cenu klasických žárovek převyšuje. Další nevýhodou je, že jejich výkon pracuje v závislosti na teplotě, čím vyšší teplota prostředí, tím lépe LED osvětlení pracuje. LED osvětlení zatím není schopno nahradit vlastnosti laseru.