Led osvětlení má proti ostatním způsobům osvětlení řadu výhod, především svítíte šetrně k životnímu prostředí, což pro vás znamená nižší náklady na svícení. Navíc LED diody nevyzařují žádné UV světlo, nebzučí ani neblikají, nemohou prásknout vlivem otřesů a jednou z největších výhod je jejich dlouhá životnost.

K čemu je mi světelná pohoda?

Světelná pohoda okolí je téměř nepostradatelná, protože i když vy sami nevnímáte, jak vaše oči reagují na okolní světlo, můžete si špatným svícením velice uškodit. K navození co nejlepší světelné pohody jsou nejvhodnější variantou právě LED světla, protože nevyzařují agresivní světlo a vaše oči si na ně rychle zvyknou.

Co získám osvětlením LED?

Tak kromě šetření životního prostředí, vašich peněz a zdraví, získáte i elegantní doplněk do vašeho interiéru. Osvětlení LED se hodí do každého prostrou, do domácností, kanceláří ordinací a podobně. Led se vyrábějí i jako bodové osvětlení, takže je můžete užít například nad vaše pc stolíky nebo si osvítit oblíbený obraz, sochu a podobně. Úsporné LED žárovky ušetří devadesát procent energie a navíc vydrží pracovat až padesát tisíc hodin.

Jak vlastně šetřím?

Klasické žárovky, které pracují na principu rozžhaveného vlákna vydávají téměř veškerou energii na výrobu tepla a jen malá čast toho, co platíte, jde na výrobu světla. Oproti tomu osvětlení pomocí LED dává devadesát procent energie na produkci světla a jen nepatrné procento připadá na tepelné emise.

LED žárovky se používají nejčastěji k osvětlení místa, kde není důležitá vysoká intenzita, ale počítá se s dlouhodobým provozem. Dobrým příkladem může být speciální lampa osvětlující obrazy.

Nevýhody LED osvětlení

LED osvětlení má i své nevýhody, tou nejznatelnější je jeho cena, která cenu klasických žárovek převyšuje. Další nevýhodou je, že jejich výkon pracuje v závislosti na teplotě, čím vyšší teplota prostředí, tím lépe LED osvětlení pracuje. LED osvětlení zatím není schopno nahradit vlastnosti laseru.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.