Konec bouchání dveřmi: Pořiďte si dveřní klín

shutterstock.com

shutterstock.com

V živějších domácnostech se častěji bouchá dveřmi, ale stejný účinek může mít i průvan. Výsledkem jsou pak rozbité výplně, zničené panty či přímo celé dveře. Jak zamezit poškození dveří? Jedním z nástrojů může být dveřní klín. Navíc může i ozdobit váš interiér. Dveřní klín totiž nemusí být škaredý!

Proč používat dveřní klín

Dveřní klín zajistí, že dveře budou upevněny, takže s nimi jen tak něco nezacloumá. Mají samozřejmě hlavní funkci v tom, že zabraňují svévolnému zavírání dveří. V momentě, kdy se vloží pod spodek dveří, zabrání se jejich samovolnému pohybu. V určitých případech ale zabrání i „násilnému“ prásknutí dveřmi. Klín zkrátka minimalizuje riziko, že se dveře stanou terčem vaší zloby v momentě, kdy vás něco rozčílí, nebo prostě jen dáte do jejich zavírání větší energii.

Když už vás manželka něčím naštve, ani takové detaily, jakými jsou právě dveřní klíny, vás nemusejí zastavit. Je třeba se co nejrychleji uklidnit a hlavně si hned manželku co nejrychleji udobřit, a to třeba i nějakým pěkným prezentem. Dárek pro manželku, kterým mohou být třeba i různé praktické nebo designové doplňky do bytu, ji určitě potěší. Za chvíli tak po vzteku nebude ani vidu, ani slechu. A díky tomu nebudete muset řešit problém s rozbitými dveřmi. A když už přeci jen budete chtít nějak vybít svou zlost, pak to neodnesou dveře, neboť ty budou zajištěny dveřním klínem.

Klín do dveří jako estetický doplněk bytu

Dveřní klíny na zajištění dveří lze pořídit v klasických variantách, ale i jako originální designové prvky. Skvělou a neotřelou záležitostí je například dveřní klín Sexy Girl. Ten bych ale spíše doporučil méně konzervativním lidem, kteří navíc mají smysl pro humor a nevadí jim trochu sexistické smýšlení.

zdroj: obchod-s-darky.cz

zdroj: obchod-s-darky.cz

Ať už zvolíte jakýkoliv typ dveřního klínu, je potřeba jej vyzdvihnout hlavně kvůli jeho funkci. Díky němu budou dveře lépe chráněny před případným poškozením. Praktický je také třeba při stěhování, kdy nemusíte neustále dveře otevírat. Díky zarážce zůstanou po celou dobu otevřeny.