Jak vybrat správný batoh?

Vybrat správný batoh není jednoduché, obzvlášť pokud ho budete nosit každý den na zádech. Sepsali jsme několik tipů, čím je dobré se při výběru řídit.

Na úvod je potřeba říct, že neexistuje univerzální batoh vhodný na všechny činnosti. Je proto dobré mít k dispozici několik batohů – například do města a do přírody.

Velikost batohu

Jako první věc na kterou je potřeba se zaměřit je právě velikost batohu. Již před koupí je dobré vědět, na co batoh budete používat a kolik budete potřebovat místa. Je rozdíl jít na jednodenní vycházku nebo jet na celý víkend. Rovněž existují speciální sportovní batohy určené na kolo, skateboard či kolečkové brusle. Pokud chcete nocovat v přírodě, jen stěží se obejdete bez krosny.

Ergonomie

Neméně důležitou věcí je ergonomie, obzvlášť pokud budete batoh nosit na zádech dlouhé hodiny, vyplatí se investovat do kvalitních odvětraných zad. Dávejte si také pozor, aby popruhy byly dostatečně vyztužené a široké. Konstrukce by měla odpovídat plně naloženému batohu, proto je častá chyba nakupujících zkoušet si prázdný batoh! Doporučujeme batoh zatížit a až následně zkoušet (no nejvíce nasimulovat běžné podmínky).

Materiál

V posledních letech se používané materiály výrazně zlepšily. Můžete si tak vybírat z množství barev a různých látek. Záleží jestli preferujete nepromokavou látku nebo hledáte modní batoh do města.