Tapety na zeď jsou opět v módě! Dejte jim šanci a změňte svůj interiér k nepoznání

Mysleli jste, že tapetám už odzvonilo? Tak to v žádném případě! Jistě že plynutím doby se postupně změnily trendy a požadavky na jejich funkčnost či aplikaci… ale tapety jako takové právě teď prožívají svůj boom! Vesměs už se nesetkáte s extrémně tvrdými papírovými pásy, které se musí namáčet a překládat, aby změkly a daly se aplikovat. Často nemusíte ani měřit prostřihy, ale vše už je na aplikaci připraveno. Pojďme se podívat, jaké tapety jsou k dostání dnes a proč by si znovu měly získat vaši pozornost.

livingroom

Vlies a Vinyl

Mezi nejznámější tapety na zeď patří hlavně vliesové a vinylové. Ty běžně potkáte i v hobby marketech nebo některých papírnictvích. Vliesové jsou skvělé v tom, že se snadno aplikují. Lepidlo vždy nanášíte na zeď a až poté přikládáte tapetu. Nemusíte tedy manipulovat s vlhkým materiálem, který se může potrhat. Vinylové bývají omyvatelné, což z nich dělá velmi vyhledávané. My se dnes ale zaměříme na tapety úplně jiné kvality.

Textilní tapety

Jestli jste byli někdy na zámku, jistě jste si všimli nádherných damaškových tapet na stěnách, které jsou zachovány po staletí. A přesně to byly textilní tapety. Je to vůbec nejstarší druh pokrývky stěn. V tomto případě se kombinují různé druhy textilií nebo přírodních vláken s papírem nebo vliesem. V této variantě máte na výběr z vůbec největšího počtu možností. Aplikace je jednoduchá a výsledek jako v luxusním hotelu.

Fototapety

Možná si je pamatujete z dob, kdy někdo ze sousedů nebo příbuzných měl přes jednu zeď v obývacím pokoji pláž a nad gaučem palmu. Ano, pokud byste toužili po této variantě, jistě se s tím dá něco dělat. Avšak teď jsou k dostání tak nádherné fototapety všech možných vzorů, že si snadno budete připadat jako v muzeu umění nebo na vážně krásném místě. Tyto tapety na zeď jsou připraveny přesně tak, abyste je jen pohodlně nalepili. Dostanou se k vám již v nastříhaném a přesně označeném stavu.

Aplikace

Pokud nejste zruční nebo se jednoduše bojíte lepit tapety sami, to vůbec nevadí. Každý umíme něco jiného a přesně proto je tady třeba designové studio Linie. V Plzeňském showroomu si vyberete z těch nejkrásnějších druhů velmi kvalitních tapet. A navíc si snadno domluvíte aplikaci u vás doma přímo od profesionálů.