Sestrojte si nerezové zábradlí bez cizí pomoci

Pokud plánujete realizovat moderní, odolné a elegantní zábradlí, není nic jednoduššího než zvolit nerezový materiál, který dokonale zapadne do jakéhokoliv stylu. Když nerezové zábradlí skombinujete s dřevěnými madly, dosáhnete kombinace funkčnosti a estetiky. V následujících řádcích vám prozradíme, jak sestrojit nerezové zábradlí sami, aniž byste potřebovali cizí pomoc.

stair-2384587_640

Plánování a nákup materiálu

Předtím, než se pustíte do práce, byste měli mít představu o rozměrech a vzhledu zábradlí. Zaměřte si prostor, kde se má nacházet, a potom si nakreslete hrubý náčrt. Vedle nerezových tyčí nezapomeňte do svého nákupního seznamu přidat i dřevěná madla, jež dodají zábradlí teplý a přírodní nádech.

Příprava nástrojů

Pro sestavení nerezového zábradlí potřebujete hned několik nástrojů, a to vrtačku, šroubovák, úhelník a svěrák. Všechno si připravte, abyste během práce nic nehledali.

Instalace dřevěných madel

Dřevěná madla nejenže vypadají skvěle, ale taktéž zvyšují komfort uchopení. Připevněte je k nerezovým tyčím tak, aby byla pevně spojena. Pamatujte i na optimální výšku pro uchopení.

Montáž zábradlí

Jakmile jsou dřevěná madla na svém místě, pusťte se do montáže samotného zábradlí. Vyznačte si, kde budou stát jednotlivé tyče, a pak pomocí vrtačky vyvrtávejte otvory pro uchycení. Následně pevně připevněte nerezové tyče k podlaze.

Kontrola stability

Jakmile máte zábradlí nainstalované, důkladně jej zkontrolujte. Ujistěte se, že všechny části jsou pevně spojeny a zábradlí je stabilní. Bezpečnost by měla být vždy na prvním místě. Přece jen se jedná o schodiště.

Nerezové zábradlí s dřevěnými madly je poměrně snadné na údržbu. Nerezové části můžete čistit vlhkým hadříkem, zatímco dřevěná madla ošetřujte olejem na dřevo pro zachování jeho půvabného vzhledu.

Jestliže hledáte internetový obchod, odkud si všechno potřebné objednáte, podívejte se do portfolia KOVOINOX. V nabídce najdete také pohon dvoukřídlé brány, hliníkové a nerezové polotovary, plastové komponenty a spoustu dalšího.