Nenašli jste sedací soupravu dle vašich představ? Nechte si ji vyrobit na míru

shutterstock.com

shutterstock.com

Sháníte pohovku nebo sedací soupravu do obývacího pokoje? Jistě jste již prošli řadu obchodů, kde vás překvapila šíře nabídky. Ale i přes neuvěřitelné množství vystavených kusů jste si stejně nevybrali? Nejčastějším problémem bývají rozměry sedaček, které se u většiny výrobců podobají. Ale věděli jste, že si můžete nechat i sedací soupravu nechat vyrobit na míru?

Když nevyhovují rozměry

Nabídka výrobců sedaček je opravdu velmi široká. Vybírat můžete mezi moderními sedačkami s jednoduchým designem a přímými liniemi až po masivní kusy nábytku, které působí romantickým a starobylým dojmem.

Stejně pestrá je i nabídka čalounění. Každý typ sedačky vám vyrobí v mnoha barevných provedeních a vybírat mnohdy můžete i mezi různými materiály potahové látky.

Tak v čem je tedy problém? Proč tak často bloumáme přeplněnými obchody s nábytkem, a přesto nemůžeme najít žádnou vhodnou sedačku? Nejčastěji je zakopaný pes v rozměrech. Když už objevíte typ sedačky, který se vám líbí, nevyhovují pro změnu její rozměry. Právě v rozměrech sedacích souprav výrobci zatím příliš pružní nejsou. Nabízí například pouze dvě velikosti jedné sedačky. Ale každý byt má svá specifika a prioritou každého je využít prostor v místnosti co nejefektivněji. A právě na to výrobci sedaček většinou zapomínají. Naštěstí však existují i firmy, které vám vyrobí sedačky přímo na míru.

Co vše lze nechat vyrobit na míru?

Výroba sedaček na míru vychází z řady nabízených produktů, které však lze libovolně přizpůsobit potřebám zákazníka. Nejprve si vyberete konkrétní typ sedačky, která se vám líbí. Následuje volba rozměrů a ta se netýká pouze šířky gauče. Sami si můžete zvolit dále také:

  • celkovou výšku sedačky
  • výšku sezení
  • hloubku sezení
  • výšku područek – ta závisí na způsobu užívání gauče, pokud převážně sedíte, oceníte vyšší područky, o něž si pohodlně opřete ruku. Jestliže si ale rádi lehnete k televizi nebo s knížkou v ruce, oceníte spíše nižší područky, které poslouží jako pohodlná opěrka hlavy.
  • výšku opěradel – někdo volí raději minimalistická nižší opěradla, někdo se rád zaboří do vysokých opěradel, o něž si opře i hlavu
Sedačka v interiéru, zdroj: shutterstock.com

Sedačka v interiéru, zdroj: shutterstock.com

Na míru lze vyrobit libovolný typ sedací soupravy. Ať už jde o rovnou jednoduchou pohovku nebo o rozměrnější rohové gauče do tvaru písmene L nebo U. Stejným způsobem lze přistupovat také k výrobě křesel. I u nich si můžete libovolně navolit všechny rozměry.

Tip: Do vašeho obývacího pokoje můžete umístit rohový krb

Zajímavou součástí obývákového posezení může být také lenoška. I tento kus nábytku lze nechat vyrobit na míru vaším potřebám. Díky možnosti zakoupit sedačku na míru se nemusíte omezovat ve výběru. Jednoduše vyberete typ sedačky, který se vám nejvíce líbí a který se hodí k zařízení vašeho interiéru. Abyste dokonale využili prostor k sezení, stačí vhodně navolit všechny rozměry.

Dále můžete při koupi sedačky na míru ovlivnit velikost úložného prostoru či možnost rozložení sedačky na lůžko.