Jak vybrat vhodnou klimatizace do domu nebo bytu?

klimatizace do domu

Poslední roky si pomalu zvykáme na horká léta, která přinášejí na naše poměry až extrémní teploty. S tím však souvisí zvýšená potřeba si ochladit vzduch v bytech nebo domech, aby v nich bylo příjemnější a snesitelnější prostředí. Proto není divu, že v obchodech je větší poptávka po klimatizaci, jež tento problém řeší. Která bude pro vás ta nejlepší?

Klimatizace do bytu

Nejjednodušší klimatizací na trhu jsou jednodílné mobilní jednotky. Kdykoliv je lze přesunout na místo, kde je potřebujete používat. Problémem ovšem může být umístění výfukové trubice, jež by měla směřovat ven z místnosti, a to nejčastěji oknem. Mobilní jednotka je vhodná jako klimatizace do bytu, kanceláří nebo rodinných domů, v nichž není třeba chladit více místností najednou. Do větších bytů jsou vhodnější alternativou dvoudílné invertorové mobilní jednotky se snadnou instalací, kde je oddělený venkovní a vnitřní díl.

Klimatizace do domu

Pokud si chcete odpustit starosti s vývodem vzduchu trubicí mimo prostor místnosti, pak si určitě zvolíte kompaktní prostorové klimatizace bez vnější jednotky, které jsou multifunkční a slouží i jako vytápění. Je to klimatizace do domu, bytu i kanceláře a všude tam, kde není možné namontovat stacionární venkovní jednotky.

Domácí klimatizace

Jako ideální domácí klimatizace se jeví dvoudílné invertorové nástěnné jednotky, které nabízejí profesionální řešení, jež může uspokojit každého náročného zákazníka. Jejich výhodou je hlavně, že šetří náklady na energii a lze chladit zároveň až čtyři místnosti. Vhodné jsou do rodinných domů, firem, restaurací i hotelů.

Je lepší mobilní, nebo stacionární klimatizace?

Pokud budete chladit více místnosti nezávisle na sobě, jako je tomu v rodinných domech, je lepší si volit stacionární klimatizaci třeba od firmy ENCOFA. V prostoru nezabírají tolik místa a do interiéru se lépe hodí.  Do bytů pak klidně lze pořídit mobilní klimatizaci.