Nezdravá strava plná konzervačních látek je pro lidský organismus velkou hrozbou. Pamatujte na to, že vaše tělo vám za kvalitní stravu bude vděčné a zejména z dlouhodobého hlediska budete na své kondici moci pozorovat velmi příjemnou změnu. Jak si však zajistit dostatečný přísun vitamínů?

vertikální odšťavňovač

Pořádná dávka vitamínů v každém doušku

Dostatečný příjem čerstvé zeleniny a ovoce má příznivý vliv nejen na celkový zdravotní stav, ale i na stav duše. Zeleninové šťávy jsou budující, ovocné čistící. U ovocných ale rozhodně platí heslo „všeho s mírou“. Nadměrná konzumace čistých ovocných šťáv totiž znamená velký příjem cukrů. Nemusíte je vynechávat – jen odšťavňujte ovoce vždy společně s nějakou zeleninou. Díky tomu snížíte glykemický index šťávy, a tím zabráníte i skokovému zvýšení hladiny cukru v krvi. Ovocné šťávy obecně upřednostňujte spíše v dopoledních hodinách, zatímco zeleninové šťávy můžete bez výčitek popíjet v průběhu celého dne.

Vertikální šnekové odšťavňovače jsou velmi užitečným pomocníkem k odšťavňování všech možných druhů ovoce a zeleniny, kořenovou a listovou zeleninu nevyjímaje. Oblíbené jsou také díky jednoduché obsluze i údržbě, takže nehrozí, že nový vertikální odšťavňovač záhy skončí jako nežádoucí dekorace na kuchyňské lince, na kterou bude jenom sedat prach.

Mějte na talíři jen to nejlepší

Čerstvými ovocnými a zeleninovými šťávami však zdravé stravování rozhodně nekončí! Moderní pomocníci do vaší kuchyně zvládnou připravit domácí jogurty, kváskový nebo i bezlepkový chléb, čerstvé nepražené vločky a mnoho dalšího. E-shop Přístroje pro zdraví nabízí jogurtovače, pekárny i sušičky potravin, které se vyznačují dlouhou životností, jednoduchou obsluhou i nenáročnou údržbou. Cesta k pevnějšímu zdraví tak může být mnohem příjemnější, než si myslíte…

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.