Stále se zvyšující množství odpadu je velkou hrozbou pro životní prostředí, takže problematika jeho opětovného zpracování se dostává čím dál více do popředí. Firmy v nejrůznějších odvětvích se musí vypořádat zejména s kovošrotem, který je rovněž možné opětovně zpracovat. Přitom jeho odstranění a výkup nejsou nijak náročnou záležitostí, stačí jen najít spolehlivého zpracovatele kovového a jiného odpadu.

služby kovošrot

Možnosti při zpracování kovošrotu

Jaké druhy kovošrotu se vykupují? V první řadě se jedná o lehký starý i nový šrot (maximální tloušťka 4 milimetry), dále se vykupuje těžký starý i nový šrot (tloušťka nad 6 milimetrů), ocelové a litinové třísky či litinový kusový odpad. Je možné se tímto způsobem zbavit také lehkého odpadu nízké čistoty (např. boilery, pračky). Jistě je praktické zbavit se hromadícího se kovového odpadu, který zbytečně zabírá prostor ve vaší firmě. Je však třeba mít na paměti, že výkupní ceny kovošrotu jsou ovlivňovány výkyvy na mezinárodním trhu, za zmínku stojí například uvalení cel USA na dováženou ocel.

Spolehlivý partner pro zpracování kovošrotu

Mezi největší zpracovatele kovového odpadu se řadí společnost TSR Czech Republic, která poskytuje široké spektrum služeb nejen v souvislosti se zpracováním kovošrotu, ale také jiných druhů odpadu, tedy plastu, skla, papíru a elektroodpadu. Nespornou výhodou je široká síť poboček, jednoduchá administrativa a také dostatečné zázemí spolu s know-how. Důležité jsou zejména certifikované vážící systémy, moderní svozová a manipulační technika atd. pro rychlé odstranění kovošrotu. Je zřejmé, že služby kovošrotu zahrnují celou škálu úkonů umožňující ve výsledku opětovné zpracování kovového odpadu v hutích a slévárnách při výrobě ocelových plechů, profilů, kolejnic a podobně.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.