Dětský nábytek

Chcete, aby měly vaše ratolesti vlastní království, ale váš byt není nafukovací a tak máte k dispozici pouze skromné prostory? Nevěšte hlavu. V našem článku se dozvíte, že i na malém prostoru se dá kouzlit. O to více, pokud se jedná o dětský pokoj. Ten by měl být totiž pro děti kouzelnou skrýší a útulným pelíškem v jednom. Jak jej tedy zařídit, aby byl přesně takový?

Vsaďte na světlé barvy

Světlé barvy mají tu výhodu, že prostor opticky zvětšují. Ať už má tedy vaše dítko rádo jakékoli barvy, stačí je v tomto případě vybrat ve světlém pastelovém odstínu. Pokud přeci jen děti touží po pestřejších barvách, je řešením držet se jednoho tónu a opakovat jej jak u nábytku, tak u doplňků. Pamatujte ale na to, že ani bílá nemusí být nudná. Stačí k ní zvolit vhodný nábytek do dětského pokoje. Kouzlit s prostorem dokáže také vhodně zvolené zrcadlo.

Jak vybrat dětský nábytek?

Děti mají často tu smůlu, že je vybavení jejich pokojíčku posbírané z vyřazených kousků z celého bytu. Chceme-li ale, aby se ve svém království také královsky cítili, poohlédněme se po originálních kouscích. Dětský nábytek totiž umí být úžasně originální, stejně jako vkusný. Příjemný pocit lehkosti vytvoří například závěsné skříňky. Ty zavěšené vysoko na zdi mohou posloužit k uskladnění sezónního oblečení, ty nižší naopak na věci denní potřeby. V obou případech ale platí, že prostor příjemně provzdušní.

Základem je kvalitní postel a pracovní plocha

Pokud jde o kvalitu postele, nedělejte kompromisy. Ačkoli může být její umístění v malém prostoru oříškem, vyplatí se vybrat to nejlepší. Alternativou může být zvýšená postel nabízející úložné nebo hrací prostory ve své spodní části. Stejně tak pod ní může vzniknout pracovní koutek s psacím stolem.  

Pracovní plocha je pak samostatnou kapitolou. Dobrou volbou je deska stolu vytvořená na míru. Jednak dobře zapadne do požadovaného prostoru a jednak může růst s vašimi dětmi. Stejně je to s židlí, která se dá rok co rok zvyšovat. Taková je dnes již standardně k dostání v prodejnách nabízejících dětský nábytek. Praktické a současně designově zajímavé mohou být barevné kontejnery pod stolem, které skvěle splní funkci úložných prostor.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.