Zařizujeme dětský pokoj pro prvňáčka

Konec letních prázdnin je na dohled. Pro mnoho dětí nastává velká změna, nastoupí poprvé do školy. Jeho aktivity se změní, ubude hraní a bude přibývat práce do školy. Dětský pokoj už nebude jen místem pro hraní a spaní, ale také pro učení se a práci.

Vytvořte v dětském pokoji sekce

Dětský pokoj pro vašeho prvňáčka bude od jeho nástupu do školy muset zastat více funkcí. Kromě prostoru pro spaní a hraní si bude potřeba vytvořit prostor pro práci do školy a učení se. Takový dětský pokoj by tedy měl mít tři sekce: spaní, hraní si a učení se. Nezapomeňte, že dítě roste velmi rychle. Proto při zařizování počítejte s přizpůsobením vybavení věku dítěte.

Pracovní místo pro prvňáčka

Malému studentovi nově přibudou školní povinnosti. Bude třeba psát domácí úkoly a učit se. Bez pracovního stolu a židle se to neobejde. Opět připomínáme, že dítě roste velmi rychle a ušetříte si mnoho starostí pokud se na to připravíte. Koupí takzvaného rostoucího stolu a židle, které se postupně přizpůsobují velikosti dítěte, máte vystaráno na mnoho let. Je pravdou, že za takový nábytek si musíte připlatit, ale vaše dítě ho bude moci využívat po celou dobu povinné školní docházky. Běžný nábytek by jinak bylo třeba alespoň každé dva roky vyměnit aby splňoval ergonomické požadavky. Takové rozhodnutí pak může být výrazně nákladnější než koupě rostoucího nábytku.