Zařizujeme dětský pokoj: Praktické bytové doplňky

dětské deky

Čekáte přírůstek do rodiny a přemýšlíte, jak zařídit dětský pokoj? Možností se nabízí hned několik, stačí se projít prodejnami nábytku a nechat se inspirovat vystaveným zbožím. Určitě vám něco padne do oka. Většinou budete zařízení i bytové doplňky ladit podle toho, jestli to bude kluk, nebo holka.

Při koupi nábytku dbejte na jeho bezpečnost a praktičnost

Ještě předtím, než budete kupovat dětský nábytek, je nutné si ujasnit, co všechno bude nezbytné pořídit. Základem je kvalitní postel a nějaká komoda, do níž pro začátek dáte dětskou výbavičku. Jak vaše dítě roste, jeho nároky se budou zvyšovat. Už i tříleté dítě využije třeba psací stůl, u kterého může tvořit své první kresby. A k němu je nutné dokoupit židli, nejlépe rostoucí. Děti rostou jako z vody a co jim bylo dnes, o pár měsíců jim bude malé. Myslet je nutné také na vhodnou krytinu podlahy, aby si děti nehrály přímo na ní. Může jím být třeba dětský koberec silnice

Dětské ložní prádlo 

Součástí pokoje pro děti je také ložní prádlo. To byste měli vybírat s ohledem na zdraví vašich dětí. Dětské prostěradlo je nejlepší volit z bavlny, která je šetrná i k citlivé pokožce miminek. Na trhu také existují varianty protiroztočové, jež využijete v situaci, kdy dítě trpí alergií. Taková prostěradla mívají obvykle nanovlákennou bariéru, jež zachycuje alergeny a která zajišťuje 100% ochranu. Nedovolí totiž roztočům, aby se usadili v matraci a zde pak páchali své nepravosti a škodili zdraví vašich dětí.

Deky pro děti v líbivých barvách

V pokoji pro děti se využijí i dětské deky. Současný trh nabízí jejich různé barevné varianty, v sortimentu jsou také s obrázky oblíbených pohádkových hrdinů, které děti znají z televize nebo kina. Které děvče by nechtělo deku s Frozen? A chlapcům se určitě bude líbit motiv Spidermana nebo Angry Birds. Tyto deky jsou hřejivé a jemné a hodí se také do dětského kočárku. Obvykle bývají ve složení akryl a polyester.